CYBEX E PRIAM – ŚWIATOWA PREMIERA WÓZKA Z ELEKTRYCZNYM NAPĘDEM! ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU NA JAZDY TESTOWE.

Cybex E Priam - pierwszy na świecie wózek głęboko - spacerowy z elektrycznym napędem wspomagającym tylną oś. Rewolucja w dziedzinie wózków dla dzieci!

Już 15 Lipca odbędzie się światowa premiera najnowszego modelu wózka firmy Cybex - E Priam. Nie ominie ona naszego sklepu w Zabrzu, gdzie również w tygodniu premiery organizujemy dla Państwa specjalny event pozwalający na własnoręczne przetestowanie działania napędu elektrycznego. Na naszym małym torze testowym będą Państwo mieli sposobność przejechania się wózkiem po żwirze, piachu oraz po specjalnie zaprojektowanej macie imitującej najbardziej wymagające nierówności spotykane w trudnym terenie. To wszystko przy obciążeniu wózka wagą 9, 12 lub 15kg. Dodatkowo, będzie okazja sprawdzić, jak wózek wspomaga nas podczas podjazdu pod górkę i zjazdu - również przy 15 kg obciążeniu.
Tych Państwa, którzy nie będą mogli się pojawić w premierowym tygodniu, zapraszamy do naszego sklepu w kolejnych tygodniach, gdzie ponownie będzie można sprawdzić, jak E Priam radzi sobie w trudnych warunkach terenowych. Prosimy o śledzenia naszego fanpage na FB, gdzie na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych datach eventów
(Dzień testowy E Priam) >>FANPAGE FB<<

Cybex E Priam - różnice między wózkiem Priam

Wózek Cybex E Priam wyglądem niemal nie różni się niczym od podstawowej wersji Priam. Jedyne co może rzucać się w oczy to rozbudowane osłony przy tylnych kołach - to tam producent skrzętnie ukrył silniki mechanizmu elektrycznego. Przy lewym kole znajdziemy przełącznik, przy pomocy którego możemy aktywować lub dezaktywować mechanizm napędowy. Pracuje on niezwykle lekko, przez co można go przełączyć stopą - nie ma potrzeby schylania. Tuż obok, w tylną belkę osi wózka, wbudowane zostały diody LED, które informują nas o działaniu systemu oraz o poziomie naładowania baterii. Tą, sprytnie ukryto na tylnej osi, między kołami wózka. Trzeba przyznać projektantom firmy Cybex, że wykonali bardzo dobrą robotę, gdyż patrząc na wózek z tyłu, gdyby nie przełącznik i diody LED, w życiu nie poznałbym, że w wózku są ukryte skarby w postaci napędu.
To czego nie widzimy, to sensory, które są schowane pod obszyciem rączki. Ich zadaniem jest mierzenie siły nacisku na rączkę. To na jej podstawie system napędowy rozróżnia, czy wspinamy się pod górę, czy też poruszamy się po płaskiej nawierzchni i dostosowuje on pracę działania napędu.

Pozostałe elementy wózka pozostały niezmienione względem podstawowej wersji. E Priam składa się w identyczny sposób, jest równie dobrze amortyzowany oraz korzysta z takich samych siedzisk jak Cybex Priam. Kolorystyka ramy również nie uległa zmianie. Mamy wybór pośród czterech dostępnych wariantów.

Przy tylnych kołach znajdują się schowane, nierzucające się w oczy silniki napędu elektrycznego. Wbudowane diody LED w tylnej osi informują nas o poziomie naładowania baterii.
Tylna oś wózka E Priam - przełącznik oraz diody LED zdradzają, że mamy tutaj do czynienia z nowoczesną technologią.
Bateria systemu napędowego jest montowana jednym kliknięciem na osi wózka. Jej wysoka pojemność pozwala pokonać dystans z wspomaganiem napędowym o długości maksymalnej wynoszącej aż 45 km!
Sensory siły nacisku schowane pod poszyciem rączki sterują systemem napędu elektrycznego - im więcej siły wkładamy w prowadzenie wózka, tym większą moc przekazują one do silników napędu.

Cybex E Priam korzyści napędu elektrycznego

WJAZD POD GÓRKĘ 
Koniec męczarni podczas podjazdów pod górkę w czasie spaceru. Wózek E Priam wspomoże Cię, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Po włączeniu napędu, czujniki nacisku wbudowane w rączkę wykryją wzmożony nacisk i wspomogą poprzez uruchomienie napędu. Wjazd pod strome pochyłości stanie się równie prosty i lekki jak jazda po płaskiej, poziomej nawierzchni.
WSPARCIE NA NIERÓWNYM TERENIE
E Priam to wózek, którym wjedziesz wszędzie. Bez wysiłku. Udajesz się na plażę? Wychodzisz na polne, szutrowe drogi? Nasypało śniegu podczas zimy? Żaden problem. Elektryczny napęd wspomoże Cię w każdej sytuacji. Lekkość prowadzenia wózka dla rodzica i komfortowa przejażdżka dla Twojego dziecka.
ZJAZDY Z GÓRKI
Spacer w dół górki nigdy nie był prostszy dzięki E Priam. System napędu elektrycznego i wbudowane sensory w rączce wykryją wzmożony nacisk na rączkę i odpowiednio spowolnią zjazd. Nie ma znaczenia, czy jedziesz z tygodniowym maluszkiem, czy kilkuletnim dzieckiem - E Priam wspomoże Cię niezależnie od wagi dziecka.

Cybex E Priam zalety

 • Jedyny na świecie wózek z systemem napędu elektrycznego wspomagającego rodzica
 • Znacząco ułatwia spacer niezależnie od terenu oraz pochyłości, po której się poruszamy
 • Wózek napędzany przez dwa wbudowane silniki elektryczne wspomagające tylną oś
 • Pojemna bateria, która umożliwia prace systemu na dystansie do ok. 45 km!
 • Umiejscowienie baterii w centralnej części tylnej osi obniża środek ciężkości, przez co wzrosła stabilność wózka
 • Dzięki napędowi, E Priam prowadzi się równie świetnie, a nawet lepiej niż wózki na pompowanych kołach - nigdy więcej przebitej dętki
 • Waży o 2.4 kg więcej niż podstawowa wersja Priama - nadal jest to waga przeciętnego wózka z pompowanymi kołami
 • W razie potrzeby, można dokupić dodatkową baterię do wózka
 • 6h - tyle wynosi czas ładowania baterii od zera do 100%
 • Wózek można ładować w dwa sposoby - demontując baterię lub zostawiając ja w ramie - to takie proste
 • Ładowarka dołączana do wózka. Ładowanie poprzez gniazdo USB
 • Wbudowane diody LED wskazują działanie systemu oraz informują o poziomie naładowania baterii
 • Wózek z wyłączonym napędem prowadzi się równie dobrze, jak podstawowa wersja Cybex Priam

Cybex E Priam pytania i odpowiedzi

 • Czy Cybex E Priam jest cięższy od jego podstawowej wersji bez sytemu?
  Tak, wózek E Priam waży o 2.4 kg więcej od regularnej wersji Priam.
 • Czy wózek E Priam może być wykorzystywany bez elektronicznego systemu napędowego?
  Tak. Jeśli nie włączysz przycisku zasilania, E Priam działa jak zwykły Priam.
 • Czy mogę dokupić system napędu elektrycznego do mojego wózka Priam?
  Nie, ponieważ inteligentna technologia napędu jest zintegrowana z ramą E Priam i oddzielnie certyfikowana.
 • Jak często należy ładować baterię wózka?
  Czas pracy akumulatora zależy od warunków zewnętrznych (np. Charakterystyka powierzchni, temperatura, nachylenie) i obciążenia (np. Waga dziecka, obciążenie kosza). W normalnych warunkach (płaski teren z niskimi wzgórzami i kilkoma nierównymi nawierzchniami, przy temperaturze zewnętrznej około 20˚C oraz obciążeniu 9–10 kg) bateria wytrzyma około 45 km dystansu. W trudnych warunkach (teren z niskimi wzgórzami i wieloma nierównymi nawierzchniami, temperatura zewnętrzna około 10–20 ° C, obciążenie 15 kg) bateria wytrzyma około 20 km dystansu. W ekstremalnych warunkach (nierówny teren z bardzo wysokimi i stromymi wzgórzami i przeważnie nierównymi nawierzchniami, temperatura zewnętrzna poniżej 10˚C, obciążenie 25 kg) akumulator wytrzyma około 8 km dystansu. Powyższe wartości są szacunkowe. Rzeczywiste wartości mogą się różnić w zależności od użytkowania, czynników zewnętrznych i stanu akumulatora. Ponadto pojemność baterii litowo-jonowej E Priam zmniejsza się wraz z wiekiem i użytkowaniem. Może to mieć wpływ na czas pracy baterii.
 • Jak mogę naładować baterię?
  Masz wybór między bezpośrednim podłączeniem wózka do gniazda zasilania za pomocą dostarczonego kabla lub odłączeniem akumulatora od tylnej osi w celu ładowania. Nigdy nie pozostawiaj E Priam bez nadzoru podczas ładowania akumulatora.
 • Jak długi czas bateria potrzebuje do pełnego naładowania?
  Pełny czas naładowania baterii wynosi ok. 6h
 • Jaka jest maksymalna prędkość z jaką wózek może podróżować podczas aktywnego systemu wspomagania?
  Funkcja elektroniczna zapewni pomoc do prędkości 6 km/h. Jeśli będziesz poruszać się szybciej, system się dezaktywuje. Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa.
 • Czy muszę naładować baterię wózka przez jego pierwszym użyciem?
  Tak. Bateria musi być w pełni naładowana, aż pojawi się zielone światło na ładowarce. Może to zająć do 6 godzin w zależności od stanu ładowania po rozpakowaniu produktu.
 • Czy mogę zabrać wózek E Priam na pokład samolotu?
  Transport lotniczy wózka E Priam powinien być możliwy większością linii lotniczych, ponieważ bateria została specjalnie zaprojektowana tak, aby była zgodna z przepisami IATA dotyczącymi bagażu podręcznego i odprawionego. Niemniej jednak linie lotnicze mogą mieć ograniczenia dotyczące baterii E Priam, podobnie jak baterie osobistych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy. Dozwolona maksymalna pojemność akumulatora musi być dokładnie sprawdzona przed podróżą, ponieważ różni się w zależności od linii lotniczej. Przed lotem należy zawsze sprawdzić w swojej linii lotniczej najnowsze wytyczne dotyczące podróży i bagażu rejestrowanego.
 • Czy podczas wjazdu pod górę jest jakiś stopień nachylenia, przy którym system napędu E Priam będzie w stanie pomóc?
  Funkcje elektroniczne pomagają wspiąć się na nachylenie do około 25% (lub około 14 °). Jest to podobne do nachylenia Lombard Street w San Francisco (jedna z najbardziej stromych ulic na świecie).
 • Czy w wózku E Priam można zdjąć tylne koła?
  Owszem, istnieje możliwość łatwego zdemontowania wszystkich czterech kół przy pomocy pojedynczego przycisku.
 • Czy istnieje opcja dokupienia dodatkowej baterii?
  Tak, wybierając się na spacer w trudny teren np. wielogodzinną wyprawę w Tatrzańskie doliny możemy zabrać ze sobą dodatkową baterię, która swoimi rozmiarami przypomina baterie występujące w laptopach. Jej waga to ok. 1 kg.
 • Czy wózek Cybex E Priam stracił na funkcjonalności w stosunku do podstawowej wersji?
  Za wyjątkiem wzrostu wagi stelaża o 2.4 kg, wózek zachował pełną funkcjonalność standardowej wersji.
 • Co lepsze: koła pompowane, czy napęd elektryczny?
  Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie napęd elektryczny. Znacząco zmienia on właściwości terenowe wózka, pozwalając na wielogodzinne spacery w najtrudniejszym terenie, co dotychczas nie było możliwe w modelach z kołami pompowanymi.
 • Ile więcej kosztuje wózek E Priam względem standardowej wersji?
  Różnica w cenie wynosi 1400 zł.
 • Czy istnieje ryzyko, że wózek może nam uciec i sam odjechać?
  Takie ryzyko jest zerowe. System napędu elektrycznego działa tylko i wyłącznie w momencie, kiedy sensory w rączce wyczują nacisk - brak dłoni na rączce oznacza wyłączenie wspomagania. Dodatkowo, wózek został wyposażony w smycz oraz hamulec spowalniający do 6 km/h.

Cybex E Priam podsumowanie i opinie

Cybex E Priam to wielki skok na przód i świetny przykład mariażu obecnie dostępnej, najnowszej technologii z designerskim, eleganckim stylem, jaki oferuje nam ten model. Innowacje technologiczne wprowadzane przez markę Cybex tj. SensorSafe w fotelikach, czy omawiany E Priam to produkty smart, które coraz bardziej dostępne dla rodzica. Już teraz, nie zdradzając żadnych szczegółów możemy powiedzieć, że E Priam to tylko punkt początkowy od którego w bliższej lub dalszej przyszłości firma Cybex będzie wychodzić z nowymi produktami smart. Osobiście, cieszymy się z takiego zaangażowania i innowacyjnego podejścia firmy w tym polu, gdyż sam uważam, że skoro mamy nowe rozwiązania technologiczne, które mogą nam pomóc w codziennym życiu, to powinniśmy z nich korzystać. Tak jest również w przypadku wózka E Priam.

Wejdź w bezpośredni link w celu zamówienia wózka Cybex E Priam >>LINK<<

Cybex E Priam - galeria zdjęć

No Comments Yet.

Leave a comment