Cybex Sensorsafe 2.0 – innowacyjny system monitorujący dziecko w podróży

Cybex Sensorsafe

Innowacyjny system monitorujący Twoje dziecko w podróży

Cybex Sensor safe. Rok 2018 jest przełomowym rokiem dla rozwoju bezpieczeństwa dzieci w fotelikach marki Cybex oraz gb. To właśnie w tym czasie producent zaprezentował nowy, innowacyjny system, stale monitorujący dziecko wewnątrz fotelika - system Cybex Sensorsafe 2.0.

Czym jest Cybex Sensor safe 2.0

Jest to specjalnie zaprojektowany, dodatkowy klips znajdujący się na wewnętrznych szelkach fotelików, zarówno z grupy 0-13kg, jak i grupy 0-18kg - mówiąc wprost, w wybranych modelach producenta, które posiadają wewnętrzne pasy, w których zapinamy dziecko. Dodatkowym elementem, który jest niezbędny do prawidłowego działania systemu jest odbiornik PLUG, który należy zainstalować w samochodzie w gnieździe portu diagnostycznego OBD II. System współpracuje z aplikacją Cybex Sensorsafe, którą można pobrać na urządzenie mobilne z systemem iOS oraz  na urządzenia z systemem Android.

Aplikacja nie tylko będzie informować nas o nieprawidłowościach związanych z działaniem systemy Sensorsafe 2.0, ale zawiera ona również wskazówki, jak zamontować dany model fotelika w samochodzie, będzie można przy jej pomocy odtworzyć filmy instruktażowe dotyczące fotelików producenta oraz przeczytać pełną instrukcję obsługi fotela.

System Cybex Sensorsafe 2.0 zapewnia aktywne monitorowanie dziecka w foteliku w czasie podróży oraz alarmuje rodzica on niesprzyjających warunkach.

W ramach pracy systemu otrzymujemy kilka komunikatów ostrzegających.

Sensorsafe stale monitoruje temperaturę wewnątrz samochodu, ostrzegając nas w momencie, gdy przekroczy ona bezpieczną dla dziecka wartość - będzie zbyt niska, lub za wysoka. Statystycznie, rocznie umiera ok. 40 dzieci z powodu udaru cieplnego wywoływanego przez pozostawieniu dziecka w samochodzie. Najczęstszą tego przyczyną jest zapomnienie, że dziecko pozostało w samochodzie, zatrzaśnięciu się dziecka w pojeździe lub co najgorsze, celowym pozostawieniu dziecka - przecież to tylko na chwilę i nic mu nie będzie...
W sytuacji, kiedy temperatura przekroczy dopuszczalną wartość, system uruchomi alarm dźwiękowy, dobiegający z klipsa fotelika. Jeżeli urządzenie jest sparowane z aplikacją, użytkownik otrzyma odpowiedni komunikat na urządzenie mobilne.

Kształt i budowa sensora dodatkowo zabezpiecza dziecko, uniemożliwiając mu wysunięcie rąk spod wewnętrznych szelek fotelika. System stale monitoruje, czy klips jest zapięty. Jeżeli dziecko w czasie podróży rozepnie klips, ponownie usłyszymy dźwięk alarmu oraz otrzymamy odpowiednie powiadomienie na sparowane urządzenie.

Alarm dźwiękowy wraz z informacją na urządzenie mobilne poinformuje nas o zbyt długiej podróży dziecka w foteliku. Układ kostno-mięśniowy dziecka jest w ciągłym rozwoju i niezalecane jest zbyt długie przebywanie dziecka w foteliku - dokładnie po okresie 2 godzin.

Po dojeździe na miejsce docelowe, gdy już zaparkujemy i zgasimy silnik zabrzmi kolejny alarm, przypominający rodzicowi, że dziecko znajduje się w samochodzie. Ma to na celu, co bardziej roztargnionym rodzicom uniemożliwić przypadkowemu zostawieniu malucha w pojeździe. Powiadomienie również się pojawi, jeżeli odejdziemy zbyt daleko od samochodu z dzieckiem zapiętym w system Sensorsafe. Jeżeli będziesz pozostawał nieobecny przez dłuższy czas, a klips nadal będzie zamknięty, powiadomione zostaną osoby ustawione w aplikacji jako kontaktowe w sytuacji awaryjnej.

Dodatkowo, jeżeli w tym przypadku nasza nieobecność w Wraz z biegiem czasu, Cybex Sensorsafe 2.0 będzie wprowadzony w wybranych fotelikach producenta, które posiadają wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Tyczy się to zarówno produktów marki Cybex, jak i gb.
Docelowo, będzie on obecny w takich fotelikach:

- Cybex Cloud S i-Size
- Cybex Cloud Z i-Size
- Cybex Aton M i-Size
- Cybex Sirona Z i-Size
- Cybex Sirona S i-Size
- Cybex Sirona M2 i-Size
- gb Vaya i-Size

Film prezentujący metodę działania systemu Cybex Sensorsafe

Masz pytanie odnośnie tego systemu lub fotelików? Chcesz uzyskać fachową i szczegółową odpowiedź? Dołącz do naszej grupy na facebooku w której eksperci z branży fotelików odpowiedzą na Twoje pytanie. Facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

1 Response

  1. malarstwo Łódź
    Duża dawka informacji. Widzę, że trzeba będzie bardziej zainteresować tematem.

Leave a comment