Fotele Cybex 0-18 kg – porównanie modeli: Sirona/ Sirona Plus, Sirona M2 I-Size, Sirona S i-Size, Sirona Q i-Size, Sirona Z i-Size, Sirona Zi i-Size oraz GB Vaya i-Size i GB Vaya 2 i-Size.

Porównanie flagowego produktu marki Cybex - Sirona z najnowszymi wersjami fotelik z tej samej kategorii wagowej( wzrostowej) tego producenta. W szranki stają modele: Sirona, Sirona S i-Size, Sirona Q i-Size, Sirona M2 i-Size, Sirona Z i-Size, Sirona Zi i-Size oraz fotele GB Vaya i-Size i GB Vaya 2 i-Size. Zanim zdecydujesz się, który fotel z ofert Cybex 0 - 18 kg wybrać, przeczytaj artykuł, który został specjalnie przygotowany, aby ułatwić to zadanie.

grafika

Cybex Sirona

fotelik-samochodowy-0-18-kg-cybex-sirona-manhattan-grey
Fotel Sirona - to system przewożenia dziecka tyłem i przodem do kierunku jazdy. Porównując do foteli tradycyjnych, montowanych przodem do kierunku jazdy bez osłony tułowia, Sirona zamontowana tyłem lub przodem zmniejsza ryzyko obrażeń średnio o ponad 80%. Mechanizm obrotowy  360 stopni, ułatwia życie rodzicom przy codziennej czynności wkładania, jak i wyciągania dziecka z samochodu oraz dociągania pasów.Fotel montowany jest za pomocą Isofix. Konstrukcja i budowa bazy fotelika pomaga absorbować siłę uderzenia czołowego dzięki unikalnej konstrukcji podstawy fotela, jak i uderzenia bocznego dzięki systemowi L.S.P (teleskopowy). Teleskopy L.S.P. absorbują energię uderzenia na bardzo wczesnym etapie zderzenia. Dodatkowo podczas uderzenia z boku siłę uderzenia bocznego pochłania skorupa i wbudowany zagłówek fotelika.

Fotel może być używany także przodem do kierunku jazdy z poduszką bezpieczeństwa dla dzieci w wadze od 9- 18 kg. Jest to alternatywa dla starszych dzieci, z której warto korzystać z powodu zbyt dużego wzrostu dziecka do pozycji tyłem lub choroby lokomocyjnej. Nie zalecamy jednak korzystania z tej opcji przed osiągnięciem przez dziecko wieku  15 m-cy.

Poduszka, która wykorzystuje system A.R.T ( Active Response Technology ) pozwala utrzymać dziecko w bezpiecznej strefie fotela. Poduszka posiada niezależny system zapięcia do fotelika, czyli nie jest uzależniona od pasa samochodowego co powoduje iż podczas dachowania nie ma możliwości, podobnie jak w przypadku pasów 5-cio punktowych aby dziecko odpuściło fotelik. Poduszkę możemy stawać przewożąc dziecko tylko przodem do kierunku jazdy. Poduszka wpływa negatywnie na komfort dziecka jednak znacząco w stosunku do pasów podnosi bezpieczeństwo podczas zderzenia czołowego.

Cechy fotelika Sirona:

 • doskonałe wyniki w ADAC
 • funkcja obrotowa z możliwością ustawienia bokiem dla łatwego załadunku bagażu;)
 • aktywny system LSP
 • osłona tułowia ze zintegrowanym zapięciem (unikalny patent Cybex)
 • zagłówek z regulacją wysokości 11 pozycji
 • regulacja położenia dziecka tyłem do kierunku jazdy jedną ręką – zakres 7 pozycji
 • regulacja położenia dziecka przodem do kierunku jazdy jedną ręką – zakres 5 pozycji
 • system magnesów przytrzymujący pasy podczas wkładania dziecka z fotela
 • regulowana noga stabilizująca
 • wyjmowana rama anty rotacyjny
 • złącze Isofix z regulacją długości

Sirona Plus

Fotelik Cybex Sirona Plus Manhattan Grey

Wersja plus to tylko lepszej jakości tapicerka, techniczne fotele nie różnią się od siebie. Tapicerka plus to denimowa bardziej przyjemna w dotyku wersja materiału. Pomimo iż wykonana jest w znacznym stopniu z poliestru, tkanina plus wydaje się być znacznie bardziej przyjemna oraz lepiej absorbuje wilgoć. Z pewnością będzie również bardziej trwała.

Cybex Sirona M2 I-Size

Fotelik Cybex Sirona M I-SIZE Manhattan Grey

Sirona M2 I-Size – fotel przeznaczony do przewozu dzieci tyłem do kierunku jazdy do 105 cm wzrostu. Przodem do 18 kg. Dziecko w obu kierunkach zapinamy wewnętrznymi szelkami bezpieczeństwa bez użycia osłony tułowia. Wprowadzony w 2016 roku, spełnia wymogi nowej europejskiej regulacji bezpieczeństwa ECE R-129 (I-Size), która nakazuje przewożenie dziecka do 15 miesiąca życia tyłem do kierunku jazdy. Opcjonalnie dzieci można przewozić przodem w momencie osiągnięcia 76 cm wzrostu oraz po zakończeniu 15 miesiąca życia.

Cybex Sirona M I-Size posiada system wklikiwania fotela na bazie tyłem bądź alternatywnie przodem do kierunku jazdy. Fotelik posiada zintegrowany z siedziskiem pasywny system bezpieczeństwa L.S.P. który minimalizuje i ukierunkowuje siłę bocznego uderzenia.

Najnowsza informacja!!!! CYBEX Sirona M I-Size zwyciężył w teście przeprowadzonym przez niezależną szwedzką instytucję badawczą TESTFAKTA (test 08/2016) i został wybrany najlepszym fotelikiem samochodowym montowanym tyłem do kierunku jazdy!( spośród testowanych modeli z 2016 oku). Testy Testfakta - kliknij LINK

Cechy fotelika M2 I-Size

 • certyfikat i-size
 • przekładane siedzisko tyłem lub przodem bez pozycji bocznej
 • pasywny system LSP
 • system magnesów przytrzymujący pasy podczas wkładania dziecka z fotela
 • funkcja regulacji położenia jedną ręką tyłem do kierunku jazdy w 5 pozycjach
 • funkcja regulacji położenia jedną ręką przodem do kierunku jazdy w 3 pozycjach
 • regulacja zagłówka w 12 pozycjach
 • stały rama antyrotacyjna
 • regulowana noga stabilizująca
 • złącze isofix z regulacją długości
 • brak osłony tułowia

GB Vaya I-Size

GB Vaya I-Size mechanizm roatacyjny 360

Vaya i-Size jest nie tylko bezpiecznym, ale również inteligentnym rozwiązaniem. Każdą z innowacyjnych funkcji można obsłużyć jedną ręką. Również zapinanie i rozpinanie 5-punktowych pasów. Magnetyczne przytrzymanie pasów fotelika ułatwia wkładanie dziecka. Kontrola Kierunku Jazdy pozwala chronić dziecko uniemożliwiając montaż fotelika przodem do kierunku jazdy przed osiągnięciem przez dziecko wymaganego wieku oraz wzrostu.
Można go określić jako fotelik obrotowy, który jest 3x naj. Najwięcej miejsca na nogi, najlepszy przechył pośród fotelików obrotowych oraz najlepiej* zdane testy ADAC stawiają go jako jeden z najlepszych( kolejne naj? ;)) foteli obrotowych.
* najlepszy średni wynik testów ADAC po 2015 roku, pośród foteli obrotowych 360 stopni

Bezpieczne przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do ok. 4 roku życia

 • Odchylanie oparcia jedną ręką (5 pozycji tyłem do kierunku jazdy). Zapewnia komfort podczas podróży i w trakcie snu
 • Montaż ISOFIX za pomocą kliknięcia. Łatwy montaż bez potrzeby korzystania z pasa bezpieczeństwa
 • Zintegrowana ochrona przed kolizją boczną (System L.S.P). Absorbuje siły zderzenie bocznego w bardzo wczesnym etapie kolizji
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. Komfortowa ochrona, która rośnie razem z dzieckiem
 • Centralny 5-Punktowy System Szelek. Wygodne i bezpiecznie zapinanie.

Klikając w ten link możesz zakupić fotelik GB Vaya i-Size w obniżonej cenie - >>LINK<<

Promocyjna cena fotelika GB Vaya i-Size w wersji z systemem Sensorsafe pod tym linkiem - >>LINK<<

GB Vaya 2 i-Size

Vaya 2 i-Size to następna jednego z najpopularniejszych modeli pośród fotelików obrotowych, czyli GB Vaya i-Size. Zachowała ona wszelkie systemy wpływające na wzrost bezpieczeństwa dziecka w podróży. Znajdziemy tutaj zarówno system ochrony bocznej L.S.P. oraz technologię redukcji energii zderzenia czołowego ER-Tech. Elementy podnoszące komfort używania również pozostały niezmienione - są i magnesy podtrzymujące klamrę pasa, miękka pianka memory w wewnętrznej części zagłówka, jak i dodatkowe otuliny na pasach biodrowych.
Zastosowane zmiany to nowa, większa i lepiej pozycjonująca dziecko wkładka dla niemowląt, przeniesienie przycisku regulacji wysokości zagłówka na jego tylną część (nie mamy już przycisku między łopatkami dziecka).  Sam zagłówek podnosi się teraz wyżej, przez co fotelik zmieści wyższe dziecko. W konsekwencji wydłużono także szelki, by łatwiej zapiąć pasażera w końcowym okresie używania. W dniu swojej premiery fotelik nie przechodził jeszcze testów ADAC, ale sytuacja ta najpewniej zmieni się w maju 2020 roku. Wierzymy, że wypadnie on jeszcze lepiej niż poprzednia wersja. Czas pokaże, czy mamy rację.

Cechy fotelika GB Vaya 2 i-Size

 • Obrotowe siedzisko w zakresie 360° z opcją zablokowania możliwości ustawienia przodem do kierunku jazdy.
 • Możliwość przewożenia tyłem w pełnym zakresie używania (do 105 cm lub wagi max. 18 kg).
 • Technologia ER-Tech( Energy Reduction Technology) - wpływa na wzrost bezpieczeństwa przewożonego dziecka podczas uderzenia czołowego przy jeździe przodem do kierunku jazdy( od 16 miesiąca i wzrostu powyżej 76cm).
 • Wbudowany system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • 12 poziomów regulacji wysokości zagłówka z wygodnie umiejscowionym przyciskiem z zagłówkiem, zmiana jego położenia zmienia ustawienie wysokości szelek.
 • Nowa wkładka dla niemowlaków zapewniająca ergonomiczną pozycję dla maluszka.
 • Widoczne indykatory informujące o poprawnym zapięciu fotelika w samochodzie.
 • Wyżej podnoszony zagłówek i dłuższe szelki.
 • Zgodny z normą UN R-129/03, potocznie zwaną i-Size.
 • Komfortowe nakładki na pasy, w skład których wchodzi 5 elementów.

Klikając w ten link możesz zakupić fotelik GB Vaya 2 i-Size w obniżonej cenie - >>LINK<<

CYBEX SIRONA S I-SIZE

Grudzień 2017 to czas, kiedy firma Cybex wprowadza do sprzedaży, praktycznie jeden po drugim dwa nowe modele fotelików obrotowych. Jednym z nich jest Sirona S i-Size, drugim Sirona Q i-Size( o nim później).
Sprawne oko zauważy, że konstrukcja modelu Sirona S i-Size jest bardzo podobna, a można by rzec niemal identyczna do doskonale przyjętego na rynku GB Vaya. Prawda jest taka, że modele te rzeczywiście posiadają więcej cech wspólnych niż żaden inny omawiany przez nas dzisiaj fotel.
Sirona S i-Size to model, który jak sama nazwa wskazuje, jest zgodny z regulacją UN R-129, czyli i-Size. Umożliwia on przewożenie dziecka o wzroście od 45 do 105cm. Dla maluszków została zaprojektowana specjalna wkładka redukcyjna, która wpływa na poprawną pozycję do przewożenia tak małych dzieciaczków( wkładka jest przeznaczona dla dzieci do 61cm) wzrostu. Zgodność z normą i-Size w tym wypadku wymusza przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do ok. 15 miesiąca( do 76cm wzrostu). Siedzisko ma specjalną blokadę, która uniemożliwia zbyt wczesne ustawienie siedziska przodem. Zalecamy by do 105 cm wozić dziecko tyłem.
W maju 2018 roku Sirona S i-Size była badana w niemieckim ośrodku ADAC. Otrzymała tam dobrą notę( 4 gwiazdki) w parametrze bezpieczeństwa oraz w nocie ogólnej.

Cechy Sirony S i-Size

 • Obrotowe siedzisko w zakresie 360°
 • Umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do 105cm wzrostu, czyli ok. 4 lat.
 • Driving Direction Control, czyli System DDC - blokuje opcję ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy dla dzieci poniżej 76cm - ok. 15 miesięcy .
 • Energy Reduction Technology - ER-Tech( System technologii redukujących energię) - wpływa na wzrost bezpieczeństwa przewożonego dziecka podczas uderzenia czołowego przy jeździe przodem do kierunku jazdy( od 16 miesiąca i wzrostu powyżej 76cm).
 • Zintegrowany system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • 12 poziomów regulacji wysokości zagłówka, zmiana jego położenia zmienia ustawienie wysokości szelek.
 • Wyposażony w wkładkę dla niemowlaków.
 • Proste, mechaniczne wskaźniki informujące o poprawnym zapięciu fotelika w samochodzie.
 • Otrzymał ocenę "gut" - 4 gwiazdki w testach ADAC za bezpieczeństwo i ocenę ogólną
 • Komfortowe nakładki na pasy, w skład których wchodzi 5 elementów.

Klikając w ten link możesz zakupić fotelik Cybex Sirona S i-Size w obniżonej cenie - >>LINK<<

Promocyjna cena fotelika Cybex Sirona S i-Size w wersji z systemem Sensorsafe pod tym linkiem - >>LINK<<

CYBEX SIRONA Q I-SIZE

Cybex Sirona Q i-Size jest najmłodszym modelem w rodzinie Cybex Sirona(grudzień 2017). Najprościej napisać o niej, że jest ona nowszą wersją klasycznej już Sirony, choć byłoby to ogromnym pójściem na skróty.
Ten model to, bądź co bądź, jeden z największych fotelików obrotowych obecnych na rynku, a na pewno w wszystkich tutaj porównywanych. Założenia projektowe były takie, by był on zgodny z norma i-Size, czyli umożliwiał przewożenie dzieci do 105cm wzrostu. Dosyć wysoko regulowany zagłówek pozwala, w przypadku dzieci o specyficznych proporcjach budowy ciała( dłuższe nóżki, krótszy tułów) na bezpieczne przewożenie dzieci powyżej tego wzrostu( o ile nie przekroczą określonej przez producenta wagi 18kg).
Główną cechą wyróżniającą ten wariant fotelika jest dwojaki sposób zabezpieczenia przewożonego dziecka. Jeżeli przewozimy dziecko tyłem do kierunku jazdy, to w całym zakresie regulacji zagłówka, zapinamy małego pasażera 5-punktowymi szelkami. Decydując się na zmianę kierunku jazdy z tyłu na przód, musimy owe szelki zdemontować i zabezpieczamy dziecko specjalnie dedykowaną osłoną tułowia. Jako, że jej sposób działania został opisany wyżej, przy okazji Siorny, nie będę specjalnie rozpisywał się na jej temat. Pamiętajcie, że wożenie dziecka w tym wieku tyłem zawsze będzie bezpieczniejsze, niż opcja przodem, niezależnie od systemu zabezpieczenia dziecka.

Cechy Sirony Q i-Size

 • Duża kubatura siedziska oraz wysoko regulowany zagłówek sprawiają, że jest to jeden z największych fotelików obrotowych na rynku.
 • Zgodność z i-Size określa, że tyłem należy wozić przynajmniej do końca 15 miesiąca życia dziecka. W tym modelu tyłem można wozić aż do końca, czyli 105cm.
 • System obrotowy 360 stopni ułatwiający wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu.
 • W przypadku wożenia przodem( powyżej 15 miesiąca) należy zabezpieczyć dziecko osłoną tułowia.
 • Prosty montaż - mocowanie ISOFIX + noga wypierająca.
 • Linear Side-impact Protection (L.S.P System) - sprawdzony system teleskopowej ochrony dziecka przed zagrożeniem, jakie niosą za sobą zderzenia boczne.
 • Jeden z najlepiej odchylających się fotelików do pozycji spoczynkowej
 • Na dzień dzisiejszy( maj 2018) nie przechodził on dodatkowych testów zderzeniowych ADAC

Klikając w ten link możesz zakupić fotelik Cybex Sirona Q i-Size w obniżonej cenie - >>LINK<<

CYBEX SIRONA Z I-SIZE / Z R I-SIZE

Fotelik Cybex Sirona Z i-Size to część wchodzącej na rynek rewolucyjnej, modułowej serii produktów marki Cybex - serii Z. Jest to pierwsza na świecie linia modułowa fotelików z obrotową, modułową bazą, służącą dla dwóch kolejnych siedzisk. Pierwszym z nich jest Cybex Cloud Z i-Size, drugim opisywana przez nas Sirona Z i-Size.
W połączeniu z Bazą Z otrzymujemy fotelik obrotowy z normą i-Size przystosowany do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 105cm wzrostu, bądź alternatywnie przodem po ukończeniu przez pociechę 15 miesięcy oraz przekroczeniu wzrostu 76cm. Możliwość przekręcenia siedziska o 90 stopni znacząco upraszcza wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu oraz daje większą pewność poprawnego naciągnięcia szelek wewnętrznych fotelika.
Wersja fotelika Sirona Z R i-Size różni się tym od podstawowej wersji, że ma zablokowaną opcję ustawienia siedziska przodem, przez co jest pierwszym fotelikiem RWF made by Cybex!

 • Opcja przewożenia dziecka tyłem do ok. 4 roku życia -  do 105cm wzrostu.
 • Obsługa odchylenia oparcia oraz funkcji obrotu jedną ręką.
 • Fotelik homologowany i poddany testom z najnowszą normą i-Size (ECE R-129).
 • Zapięcie za pomocą systemu isofix z wykorzystaniem bazy Z-Line.
 • Wbudowany dodatkowy system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • Wyposażony w dodatkowy system ochrony dziecka podczas kolizji czołowej przy przewożeniu przodem do kierunku jazdy - technologia ER-Tech.
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. W zagłówku miękkie pianki poprawiające komfort podróżowania.
 • Centralne 5-Punktowe pasy bezpieczeństwa z dodatkowymi poduszkami na ramionach i bioderkach.
 • Wbudowane w centralnej części bazy wskaźniki informujące o poprawnym montażu fotela.
 • Sirona Z i-Size otrzymała 4 gwiazdki ADAC za bezpieczeństwo
 • Sirona Z R i-Size w testach ADAC otrzymała ogólną notę 4 gwiazdek, jednakże z powodu braku możliwości ustawienia przodem, cząstkowe wyniki za bezpieczeństwo przy zderzeniu czołowym czynią ten model najbezpieczniejszym fotelem obrotowym marki Cybex w tym parametrze!

Klikając w ten link możesz zakupić fotelik Cybex Sirona Z i-Size w niższej cenie - >>LINK<<

Promocyjna cena fotelika Cybex Sirona Z i-Size w wersji z systemem Sensorsafe pod tym linkiem - >>LINK<<

CYBEX SIRONA Zi i-SIZE

Fotelik Cybex Sirona Zi i-Size to monolityczny fotelik obrotowy 360 stopni. Jest to permanentne połączenie siedziska Sirona Z i-Size i bazy Base Z i-Size. W przypadku tego modelu nie posiadamy możliwości zdjęcia siedziska z podstawy.
Same mechanizmy montażu, systemy bezpieczeństwa, zasady poprawnej obsługi fotelika nie uległy zmianie. Cybex Sirona Zi i-Size to fotelik obrotowy z normą i-Size przystosowany do przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 105cm wzrostu, bądź alternatywnie przodem po ukończeniu przez pociechę 15 miesięcy oraz przekroczeniu wzrostu 76cm. Możliwość przekręcenia siedziska o 90 stopni znacząco upraszcza wkładanie i wyciąganie dziecka z samochodu oraz daje większą pewność poprawnego naciągnięcia szelek wewnętrznych fotelika. Obecnie jest to fotelik o największej ilości miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem w porównaniu z innymi modelami (zarówno pośród modeli Cybex, jak i innych fotelików konkurencyjnych marek).

Główne cechy fotelika Cybex Sirona Zi i-Size

 • Opcja przewożenia dziecka tyłem do ok. 4 roku życia -  do 105cm wzrostu.
 • Obsługa odchylenia oparcia oraz funkcji obrotu jedną ręką.
 • Fotelik homologowany i poddany testom z najnowszą normą i-Size (ECE R-129).
 • Montowany przy pomocy mocowania ISOFIX.
 • Wbudowany dodatkowy system ochrony bocznej - system L.S.P.
 • Wyposażony w dodatkowy system ochrony dziecka podczas kolizji czołowej przy przewożeniu przodem do kierunku jazdy - technologia ER-Tech.
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. W zagłówku miękkie pianki poprawiające komfort podróżowania.
 • Centralne 5-Punktowe pasy bezpieczeństwa z dodatkowymi poduszkami na ramionach i bioderkach.
 • Wbudowane w centralnej części bazy wskaźniki informujące o poprawnym montażu fotela.
 • Sirona Zi i-Size nie przechodził w tej wersji testów ADAC.

Tabela porównująca fotele Cybex Sirona

 Sirona/PlusSirona M2 I-SizeGB VayaSirona S
i-Size
Sirona Q
i-Size
Sirona Z
i-Size 
Sirona Z R
i-Size 
Sirona Zi
i-Size 
GB Vaya 2 i-Size 
Grupa0+ /1 ( 0-18 kg )0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm) 0+/1 ( 45 -105 cm)
Mocowanie Isofix - nogaIsofix - noga Isofix - nogaIsofix - noga Isofix - nogaIsofix - nogaIsofix - nogaIsofix - nogaIsofix - noga
Kierunek jazdytył - 0 - 18kg
przód - (ok 9 m-cy)9 - 18kg
 tył - 0 - 19kg
przód - 15-mcy- do 19kg
 tył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
 tył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
 tył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
tył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
tył - 0 - 18kgtył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
tył - 0 - 18kg
przód - 15-mcy- do 18kg
Funkcja obracania 360 - 360360 360360180360360
Sposób zapięcia tyłem - pasy 5 punktowe
przodem - osłona tułowia
tyłem i przodem 5 punktowe pasytyłem i przodem 5 punktowe pasytyłem i przodem 5 punktowe pasytyłem - pasy 5 punktowe
przodem - osłona tułowia
tyłem i przodem 5 punktowe pasy5 punktowe pasytyłem i przodem 5 punktowe pasytyłem i przodem 5 punktowe pasy
Waga15 kg 14 kg 15 kg 15 kg 15 kg15 kg 15 kg 15 kg 15 kg
ADAC 4 **** 4 **** 4 **** 4 **** jeszcze brak 4 **** 4 ****jeszcze brakjeszcze brak
I-Size brakposiada posiadaposiada posiada posiada posiadaposiadaposiada
Dł. nogi stabilizującej od 29 - 49 cmod 28 - 52 cm od 29 - 53 cmod 28 - 52 cm od 29 - 53 cmod 28 - 53 cm od 28 - 53cmod 28 - 53cmod 29 - 53 cm
Ilość pozycji nachylenia oparciatyłem - 7
przodem - 5
tyłem - 5
przodem - 3
tyłem - 5
przodem - 3
tyłem - 5
przodem - 3
tyłem - 7
przodem - 5
tyłem - 5
przodem - 3
tyłem - 5tyłem - 5
przodem - 3
tyłem - 5
przodem - 3
Dodatkowe wkładkibrak 1 szt. w zestawie 1 szt. w zestawie 1 szt. w zestawiebrak 1 szt. w zestawie 1 szt. w zestawie 1 szt. w zestawie 1 szt. w zestawie
Tapicerka Wierzch - 100% poliester
Wkładka - 86% poliester, 12% spondex
Podszewka-  90% poliester, 12% bawełna
wyściółka - poliester 100%
Wierzch - 100% poliester
Wkładka - 86% poliester, 12% spondex
Podszewka-  90% poliester, 12% bawełna
wyściółka - poliester 100%
100% poliester100% poliester100% poliester100% poliester100% poliester100% poliester100% poliester
Miejsce na nogi tyłem (od siedziska do ramy antyrotacyjnej)42 cm45 cm45,5 cm45,5 cm40,5 cm46 cm 46 cm 46 cm 45,5 cm
Sygnalizacja poprawności zapięcia fotela mechaniczna mechanicznamechaniczna mechanicznamechanicznamechaniczna + dźwiękowy wskaźnik wyparcia nogimechaniczna + dźwiękowy wskaźnik wyparcia nogimechaniczna + dźwiękowy wskaźnik wyparcia nogi mechaniczna
Wymiary zewnętrzneWys. 64 cm
Szer. 44 cm
Dł. 64 cm
Wys. 64 cm
Szer. 44 cm
Dł. 64 cm
Wys. 65 cm
Szer. 45 cm
Dł. 67 cm
Wys. 64 cm
Szer. 44 cm
Dł. 64 cm
Wys. 65 cm
Szer. 45 cm
Dł. 67 cm
Wys. 67 cm
Szer. 43 cm
Dł. 71 cm
Wys. 67 cm
Szer. 43 cm
Dł. 71 cm
Wys. 67 cm
Szer. 43 cm
Dł. 71 cm
Wys. 63,5 cm
Szer. 43 cm
Dł. 70 cm
Wymiary wewnętrzneWys. 53 cm
Szer. 27/36 cm
Dł. siedziska 29 cm
 Wys. 53 cm
Szer. 25/36 cm
Dł. siedziska 29 cm
 Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
 Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
Wys. 54 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm
Wys. 56,5 cm
Szer. 30 cm
Dł. siedziska 26 cm

Podsumowanie:
Coraz szerszy wybór pośród fotelików z tej rodziny świadczy o tym, że grupa fotelików obrotowych ma się dobrze i rozwija się najprędzej z obecnych na rynku konstrukcji. Obecnym nr 1 zostaje GB Vaya pośród oferowanych foteli Cybex z opcją obrotu 360 stopni, jako model który ma najlepsze wychylenie, niemal najwięcej miejsca na nogi oraz najlepszą ocenę w testach niezależnego ośrodka ADAC. W maju prawdopodobnie korona zostanie przekazana najnowszej wersji GB Vaya 2 i-Size, gdyż wprowadzone zmiany wskazują, że fotelik ten wypadnie jeszcze lepiej pod względem bezpieczeństwa. Użytkowo, już teraz można o nim napisać, że jest lepszy od poprzednika. Drugim fotelem w naszym rankingu jest Cybex Sirona Z i-Size i jej warianty. Tutaj każdy rodzic znajdzie odpowiednią dla siebie wersję. Ma ona ja najwięcej miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem do kierunku jazdy oraz równie wysokie wyniki w testach bezpieczeństwa ADAC. Tuż za nimi plasuje się Sirona S i-Size i M2 i-Size, jednakże brak opcji obrotu 360 stopni wpływa niekorzystnie na funkcjonalność tego drugiego modelu. Sirona Q i-Size ma wszystko, by stać się jednym z najlepszych foteli obrotowych ever, tylko brak testów trochę ją dyskwalifikuje. A wszystko zaczęło się w 2013 roku od Sirony, która nadal pozostaje jednym z najchętniej kupowanych modeli.

Wpis aktualizowany 25.03.2020

Comments are closed.