Ranking dostępnych na rynku fotelików obrotowych isofix.

Dlaczego wybór fotelika samochodowego jest tak ważny? Ponieważ przy jego wyborze wchodzi w grę ludzkie życie, i to najważniejszej istoty w życiu każdego rodzica - dziecka. Przed wyborem odpowiedniego produktu, warto poważnie przyjrzeć się charakterystyce każdego z nich. Foteliki Cybex regularnie otrzymują bardzo wysokie noty za bezpieczeństwo podczas testów zderzeniowych. Oprócz tego posiadają wiele innych ważnych elementów, które przekonują rodziców do wyboru fotelika marki Cybex. Żeby nie być gołosłownym postanowiliśmy porównać flagowy fotelik Cybex model Sirona z innymi fotelikami obrotowymi 360° dostępnymi na rynku z kategorii Premium.

Zapraszamy do dyskusji oraz wymiany doświadczeń na temat fotelików obrotowych na naszej grupie eksperckiej na facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

ranking-dostepnych-na-rynku-fotelikow-obrotowych-artykul

Cybex Sirona – fotelik obrotowy dla niemowląt, cena 1799 zł

Fotelik występuje w trzech wersjach: Sirona, Sirona Plus oraz ich młodsza siostra Sirona M2 i-Size - by dowiedzieć się o różnicach,
przeczytaj artykuł porównujący te foteliki.

Fotelik z grupy 0+/1, 0-18 kg (od urodzenia do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia do ok. 4 lat – (0-18kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

fotelik-obrotowy-cybex-sirona-autumn-gold-2016

Główne zalety fotelika Cybex Sirona to:

 • Możliwość przewożenia dziecka tyłem do ok. 4 lat – bezpieczne podróżowanie
 • System obrotowy w zakresie 360° ułatwiający wkładanie i wyciąganie dziecka
 • Prosty montaż fotelika za pomocą systemu isofix
 • Opcjonalna możliwość ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy z osłoną tułowia (technologia A.R.T)
 • System liniowej ochrony przed zderzeniem bocznym (technologia LSP)
 • 10 pozycji ustawienia wysokości zagłówka
 • 7 stopni regulacji odchylenia siedziska w opcji „tyłem”
 • 5 stopni regulacji odchylenia siedziska w opcji „przodem”

Cybex Sirona – sposób montażu, unikalne funkcje fotelika

Sposób montażu: tyłem i przodem za pomocą mocowania ISOFIX i nogi stabilizującej. Fotelik obracany o 360° ułatwia dzieciom wkładanie i wychodzenie dziecka z samochodu, dzięki czemu nie obciążamy pleców rodziców. System ten niweluje dyskomfort, który powstaje przy użytkowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy bez możliwości obrócenia go w stronę drzwi samochodu.

Dodatkowo jest ułatwieniem podczas postoju w podróży, jako że można w szybki i łatwy sposób bez wypinania dziecko z fotelika, nakarmić go bądź przetrzeć buźkę chusteczką. Fotelik posiada kilku stopniową regulację kąta nachylenia, zarówno przy przewożeniu dziecka tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy.

Wiele stopni regulacji wysokości zagłówka pozwala rodzicom na bardzo dobre dopasowanie wysokości do aktualnego wzrostu dziecka. Ponadto przy przewożeniu dziecka tyłem pasy są integralną częścią zagłówka, przez co regulują się samoczynnie w momencie podwyższenia tego elementu.

W chwili kiedy rodzic decyduje się na zmianę sposobu przewożenia dziecka z tylnego na przedni, rezygnuje z dotychczasowego sposobu zapięcia dziecka 5-punktowymi psami na rzecz poduszki z technologią A.R.T. Korzystanie z osłony nie jest konieczne - fotelik ustawiony tyłem pozwala na przewożenia dziecka do samego końca z użyciem pasów pięciopunktowych.

Rozwiązanie zastosowanie osłony przedniej (A.R.T) działa jak napompowana poduszka powietrzna, która pochłania energię zderzenia na całej swojej powierzchni. W porównaniu z tradycyjnym 5-punktowym systemem szelek, obciążenie szyi jest znacznie mniejsze. Sama poduszka wyposażona jest w pasy, które wpinamy w fotelik i dociągamy, przez co w ogóle nie korzystamy z pasów samochodowych tak jak w rozwiązaniach konkurencji. Jest to rozwiązanie nowatorskie firmy CYBEX, poprawiające bezpieczeństwo dziecka podczas dachowania samochodu. Dodatkowo ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo jest system LSP, czyli system linowej ochrony przed zderzeniem bocznym, który absorbuje siły powstałe w momencie zderzenia bocznego na bardzo wczesnym etapie i jest jednym z trzech elementów poprawiających bezpieczeństwo boczne, obok ściany bocznej i zagłówka.
Takie rozwiązanie również wyróżnia firmę CYBEX na tle konkurencji, która stosuje zazwyczaj tylko jedno bądź dwa zabezpieczenia.

Pozostałe elementy ochronne w foteliku Cybex Sirona

Pozostałymi elementami tej ochrony jest ściana boczna fotelika oraz zagłówek z pianki energochłonnej. Każe z tych nierzadko nowatorskich rozwiązań stosowanych w foteliku Sirona wzbudza zaufanie u rodziców, jak i specjalistów, którzy bardzo wysoko oceniają Sironę w niezależnych testach instytucji takich jak ADAC czy Stifung Warenterst.

Wymiary: dł. 69 cm, szer. 44 cm, wysokość 53-58 cm
Waga: 15 kg

Prezentacja wideo:

Testy ADAC Sirona - kliknij link (język niemiecki)

GB Vaya, fotelik obrotowy 360 - nowość 2017!

Fotelik z grupy: 0+/1, 40- 105 cm (od urodzenia - do 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (45-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (76 - 105 cm)

Vaya i-Size to nowy fotelik samochodowy z kolekcji GB Platinum, która łączy filozofię projektowania »Future Perfect«, najnowsze normy bezpieczeństwa i łatwe w użyciu technologie.

Fotelik można obracać o 360°, dzięki czemu łatwo zmienić jego ustawienie pomiędzy tyłem a przodem do kierunku jazdy bez potrzeby podnoszenia fotelika. Ułatwia to również dziecku wsiadanie i wysiadanie z samochodu. Podczas wkładania i wyjmowania dziecka z samochodu, fotelik jest odwrócony frontem do drzwi, co znacznie odciąża kręgosłup rodzica, jak również umożliwia starszym (chodzącym) dzieciom samodzielne wsiadanie/wysiadanie. Pozycja ta ułatwia rodzicom zapinanie zintegrowanych z fotelikiem 5-punktowych pasów.

GB Vaya I-Size mechanizm roatacyjny 360

Vaya i-Size jest nie tylko bezpiecznym, ale również inteligentnym rozwiązaniem. Każdą z innowacyjnych funkcji można obsłużyć jedną ręką. Również zapinanie i rozpinanie 5-punktowych pasów. Magnetyczne przytrzymanie pasów fotelika ułatwia wkładanie dziecka. Kontrola Kierunku Jazdy pozwala chronić dziecko uniemożliwiając montaż fotelika przodem do kierunku jazdy przed osiągnięciem przez dziecko wymaganego wieku oraz wzrostu.

Bezpieczne przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do ok. 4 roku życia

 • Odchylanie oparcia jedną ręką (5 pozycji tyłem do kierunku jazdy). Zapewnia komfort podczas podróży i w trakcie snu
 • Fotelik homologowany z najnowszą normą i-Size (ECE R-129)
 • Montaż ISOFIX za pomocą kliknięcia. Łatwy montaż bez potrzeby korzystania z pasa bezpieczeństwa
 • Zintegrowana ochrona przed kolizją boczną (System L.S.P). Absorbuje siły zderzenie bocznego w bardzo wczesnym etapie kolizji
 • 12 pozycyjna regulacja wysokości zagłówka. Komfortowa ochrona, która rośnie razem z dzieckiem
 • Centralny 5-Punktowy System Szelek. Wygodne i bezpiecznie zapinanie.

Fotelik obrotowy Britax Römer: Dualfix i-Size - Nowość 2018

Fotelik z grupy: 0+/1, 40- 105 cm (od urodzenia - do 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (76 - 105 cm)

Fotelik obrotowy Britax Romer Dualfix i-size

Sposób montażu: tyłem i przodem za pomocą mocowania ISOFIX i nogi stabilizującej.
Nowość od Britax Römer. Fotelik obrotowy w zakresie 360 stopni z opcją montowania zarówno tyłem, jak i alternatywnie przodem do kierunku jazdy. Zgodny z normą i-Size, w myśl której dzieci przed ukończeniem 15 miesiąca życia powinny jeździć tyłem. Dualfix i-Size jest przeznaczony dla dzieci do 105cm, czyli do ok. 4 lat. Montaż jest niezwykle prosty dzięki zastosowaniu mocowania isofix z nogą wypierającą jako trzeci punkt podparcia. Fotelik jest kompatybilny z większością samochodów z mocowaniem isofix i każdym autem z uchwytami typu i-Size.
Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest regulowana rama antyrotacyjna - możemy zmieniać jej kąt odchylenia względem kanapy samochodu, w celu lepszego dopasowania i zwiększenia stabilności. Dualfix i-Size posiada wbudowany, wewnętrzny system ochrony przez zderzeniem bocznym - SICT Inside.
Fotelik jest wyposażony w wkładkę dla maluchów, którą z biegiem czasu należy wyciągnąć. Głęboki zagłówek zapewnia odpowiednią ochronę głowy w czasie kolizji oraz ułatwia regulacją pasów - wraz z jego podnoszeniem zmienia się wysokość szelek. Siedzisko, niezależnie od kierunku jazdy możemy odchylić do pozycji spoczynkowej.

Główne cechy fotelika Britax Römer Dualfix i-Size:

 • przystosowany do wożenia dzieci od narodzin do ok. 4 lat( od 40cm do 105cm) tyłem do kierunku jazdy lub alternatywnie przodem( od 76cm do 105cm)
 • fotelik z funkcją obrotu o 360 stopni z opcją ustawienia siedziska na wprost drzwi - łatwe wkładanie i wyciąganie dziecka
 • zgodny z normą i-Size
 • innowacyjna, regulowana rama antyrotacyjna - lepsze dopasowanie do samochodu
 • wbudowany, wewnętrzny system ochrony bocznej SICT Inside
 • kilka stopni regulacji odchylenia siedziska
 • regulowany zagłówek wraz z wysokością pasów wewnętrznych

Wymiary: 48cm x 44cm x 74cm
Waga: 15 kg

Prezentacja wideo:

Britax  Römer Dualfix i-Size fotelik obrotowy - przejdź do sklepu LINK

Fotelik obrotowy Romer: Dual Fix - cena 1799 zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 0-18 kg (od urodzenia do 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia do ok. 4 lat – (0-18kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

Fotelik obrotowy Romer Dualfix Stone Grey

Montaż i funkcje fotelika Romer: Dual Fix

Sposób montażu: tyłem i przodem za pomocą mocowania ISOFIX i nogi stabilizującej.
Fotelik obracany o 360° - dzięki możliwości obrócenia fotelika na bok, wsadzanie jak i wysadzanie dziecka z fotelika jest dużo wygodniejsze dla rodzica, jak i dla malucha. W prosty sposób, jednym przyciskiem możemy zmienić kierunek jazdy dziecka. Fotelik jest wyposażony w dodatkową, miękką wkładkę dla najmłodszych w przypadku Sirony taką wkładkę należy zakupić jako produkt. Zagłówek jest zintegrowany z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, przez co rodzic w łatwy sposób może dopasować oba elementy do aktualnego wzrostu dziecka. Ponadto pasy są wyposażone w nakładki ochronne, które zapobiegają obtarciom szyi oraz uniemożliwiają zsunięcie pasów z ramion dziecka.

Sam fotelik posiada kilku stopniową regulacje kąta nachylenia, która umożliwia dostosowanie fotelika do bieżącej aktywności dziecka.

Główne cechy fotelika Romer Dualfix:

 • Możliwość przewożenia dziecka tyłem od narodzin aż do 18kg lub przodem od 9kg
 • System obrotowy w zakresie 360° ułatwiający wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika
 • Prosty montaż fotelika za pomocą systemu isofix
 • Regulacja wysokości zagłówka wraz z 5-punktowymi pasami za pomocą jednej ręki

Wymiary: dł. 53 cm, szer. 45 cm, wys. 78 cm
Waga: 14,7 kg

Prezentacja wideo:

Test ADAC Dualfix - kliknij link (język niemiecki.)

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Britax Romer Dualfix po obniżonej cenie (-10%) - przejdź do sklepu

Fotelik obrotowy Maxi-Cosi AxissFix Plus - cena 1799 zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 45- 105 cm (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 2 lat - (45-87 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (76 - 105 cm)

Opis fotelika Maxi-Cosi Axiss Fix

Sposób montażu: tyłem i przodem za pomocą mocowania ISOFIX i pasa Top-Tether.
Jest to nowsza wersja fotelika Maxi-Cosi AxissFix. Główną zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest dodanie dodatkowej wkładki do siedziska, dzięki czemu nadaje się on teraz dla dzieci od urodzenia. Fotelik obrotowy zgodny z nową europejską normą I-SIZE, która wydłuża okres przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do min. 15 miesiąca życia oraz zmienia sposób oznaczenia grup fotelików ze względu na wzrost, a nie wagę dziecka. Możliwość obrócenia fotelika frontem do siebie w momencie wkładania dziecka bardzo ułatwia życie rodzicom, podobnie jak w przypadku poprzednio opisanych modeli. Zagłówek jest regulowany razem z pasami, dodatkowo pasy są wyposażone w nakładki ochronne. Kilku stopniowa regulacja siedziska umożliwia zmiany kąta nachylenia, gdy dziecko zaśnie bądź się obudzi. Fotelik wyposażony w system SPS, który redukuje energię powstałą w wyniku kolizji bocznej.

 • System obrotowy w zakresie 360°
 • Komfortowa wkładka dla niemowlaka
 • 7 stopni regulacji wysokości zagłówka wraz z 5-punktowymi pasami
 • 4 stopnie ustawienia pochylenia siedziska

Wymiary: dł. 57-65 cm, szer. 44,5 cm, wys. 63 cm
Waga: 12,4 kg

Prezentacja wideo:

Test ADAC Axiss fix - kliknij link (język niemiecki.)

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Maxi Cosi Axiss Fix po obniżonej cenie (-10%) - przejdź do sklepu

Fotelik obrotowy Recaro Zero.1 i-Size - cena 2099 zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 40- 105 cm (od urodzenia - do 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (76 - 105 cm)

Fotelik samochodowy obrotowy 0-18-kg Recaro Zero.1 kolor Xenon Blue

Opis fotelika obrotowego Recaro Zero.1 (kliknij w link)

Zero.1 to najnowsza propozycja na rynku od RECARO. Podobnie, jak w przypadku fotelika Maxi-Cosi jest to nowsza wersja fotelika RECARO Zero.1. W obecnej wersji poprawiona została wkładka dla niemowlaka jak i dodano dodatkową piankę w zagłówku w celu poprawienia komfortu podróżowania dziecka. Montaż za pomocą szyny ISOFIX i specjalnej podpórki pełniącej funkcję ramy antyrotacyjnej. Możliwość obracania o 360 st. Umieszczone na przodzie indykatory bezpieczeństwa informują o prawidłowej instalacji fotelika w złączach Isofix. Cztery zielone pola informują, że fotelik został prawidłowo zamontowany.
Fotelik posiada wyjmowaną wkładkę redukcyjną dla noworodków, oddychające, łatwe do czyszczenia i trwałe tkaniny, profilowaną piankę dla najwyższej ergonomii. Komfort jazdy dziecku zapewnia wielostopniowa regulacja zagłówka i siedziska, natomiast o bezpieczeństwo oprócz wspomnianej bazy montażowej, dbają 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa z innowacyjnym systemem HERO. Dodatkowo Zero.1 jest wyposażony w zintegrowany system ochrony poprawiający bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych - system A.S.P. Fotelik w maju 2017 roku przeszedł testy ADAC i zaliczył je na ocenę "dobry" (4 gwiazdki).

 • Homologacja zgodna z nową normą i-Size (ECE R-129)
 • Wkładka dla niemowlaków
 • Fotelik dostosowany do przewożenia dzieci tyłem od 40 cm do 105cm
 • Obrotowe siedzisko w zakresie 360°
 • Zintegrowana ochrona przed zderzeniami bocznymi (system A.S.P.)
 • Kilkustopniowa regulacja wysokości zagłówka wraz z pasami bezpieczeństwa
 • Innowacyjny system HERO
 • Oddychający materiał oraz wysoki komfort podróżowania dzięki profilowanym piankom

Zdobywca nagrody PLUS X AVARD - najlepszy produkt 2015/2016

Prezentacja wideo:

Wymiary:

Długość: 64 cm
Szerokość: 45-55 cm
Wysokość: 61-68 cm
Waga: około 15 kg

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Recaro Zero.1 po obniżonej cenie (-10%)  - przejdź do sklepu

Testy ADAC nie są jeszcze przeprowadzone dla tego fotelika (stan na dzień 06.04.2016)

Fotelik obrotowy Coletto Mokka Isofix - cena 1199 zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (0-18 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

fotelik-samochodowy-coletto-mokka-grey

Coletto Mokka to najnowszy i jednocześnie jeden z najtańszych modeli przeznaczonych dla dzieci do 18 kg tyłem, z funkcją  obrotu 360° i złączem ISOFIX. Fotelik posiada doskonałą funkcjonalność porównywalną z pozostałymi modelami naszego rankingu,  jednak jakość użytych przez firmę  Colletto materiałów odbiega od pozostałych. Prawdopodobnie nie zostanie również poddany niezależnym testom zderzeniowym, ze względu na zbyt mały udział tej firmy w rynku niemieckim, ale czas pokaże... Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób dysponujących mniejszym budżetem, a zainteresowanych funkcjonalnością i bezpieczeństwem dostępnym wyłącznie dla foteli obrotowych.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Do 18kg tyłem
 • Doskonała pozycja leżąca
 • Funkcja obrotu o 360 stopni pozwalająca wygodnie zapinać dziecko i dłużej przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy.
 • System Isofix zintegrowany z fotelikiem
 • 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa
 • wkładka po głowę i siedzisko dla najmłodszych
 • wskaźnik poprawnego zapięcia pasów
 • wskaźnik naprężenia nogi stabilizującej
 • regulacja zagłówka

Wymiary:

 • długość fotelika z bazą: 58 cm
 • szerokość całkowita fotelika z bazą: 45 cm
 • wysokość oparcia: 50 cm
 • wysokość oparcia z maksymalnie wyciągniętym zagłówkiem: 60 cm
 • szerokość siedziska: 28 cm
 • długość siedziska: 28 cm
 • waga: 14,5 kg

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Coletto Mokka po obniżonej cenie (-8%) - przejdź do sklepu

Fotelik obrotowy Joie Spin 360 0-18 kg Isofix - cena 1199zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (0-18 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

Fotelik na bazie ISOFIX dający możliwość obrotu fotelika o 360 stopni. Fotelik dla dzieci do 4 lat (0-18kg). Przewożenie przodem i tyłem, komfort wsiadania dzięki pozycji bocznej fotelika oraz maksymalne bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych. Fotelik wiosną 2017 roku przeszedł testy ADAC otrzymując 3 gwiazdki za całokształt. Szczegóły testu w języku polskim opisane na blogu sklepu BOCIEK dostępne pod adresem - LINK
joie-spin360-kolor-merlot

 • Możliwość ustawienia siedziska tyłem do 18 kg (ok. 4 lata)
 • System obrotowy w zakresie 360°
 • 5 pozycji ustawienia wychylenia siedziska - zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy
 • 6 stopni regulacji wysokości zagłówka
 • Wentylowana skorupa fotela poprawiająca komfort podróżowania w cieplejsze dni

Prezentacja wideo:

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Joie Spin po obniżonej cenie (-8%) - przejdź do sklepu

Fotelik obrotowy Nuna REBL PLUS (jeszcze niedostępny w Polsce na dzień 22.08.2017)

Fotelik z grupy: 0+/1, 40- 105 cm (od urodzenia - do 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (80 - 105 cm)

nuna-coffee-rebl-przod

 • Pozwala na jazdę tyłem do kierunku jazdy od urodzenia aż do ukończenia 4 roku życia dziecka lub przekroczenia 105 cm wzrostu
 • Regulacja do pozycji leżącej
 • 360 stopniowa rotacja siedzenia pozwala przełączać bez wysiłku kierunek jazdy
 • Technologia True Lock pozwala na szybki i bezpieczny montaż ISOFIX
 • 9 – pozycyjne szyny ISOFIX pozwalają na dopasowanie fotelika do głębokości osadzenia ISOFIX oraz "szczelny" montaż fotelika.
 • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa
 • Noga stabilizująca z regulacją długości oraz wskaźnikiem poprawnego oparcia
 • Regulacja wysokości zagłówka w 7 pozycjach
 • Panele wentylacyjne w skorupie fotelika tworzą komfortowy klimat podczas długich wyjazdów
 • wskaźniki  poprawności instalacji fotelika w ISOFIX pomagają zredukować przypadki nieprawidłowego montażu fotelika
 • wkładka dla niemowlaka w zestawie

Wymiary:

Długość: 64 cm
Szerokość: 46 cm
Wysokość: 65.2 cm
Waga: 15.6 kg

Prezentacja wideo:

Tabela podsumowująca foteliki obrotowe klasy premium

Funkcje i cechyCybex SironaDual FixAxiss Fix PlusRecaro Zero.1 i-Size
GB VayaJane Gravity
Grupa0+/1 (0-18 kg)0+/1 (0-18 kg)0+/1 (45-105 cm)0+/1 (40-105cm)0+/1 (45-105cm)0+/1 (40-104cm)
MocowanieISOFIX+nogaISOFIX+nogaISOFIX+top tetherISOFIX+nogaISOFIX+nogaISOFIX+noga
Kierunek jazdyTył: 0-18 kg
Przód: 76cm do 18 kg
Tył: 0-18 kg
Przód: 9-18 kg
Tył: 45-87 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 40-105 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 45-105 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 45-104 cm
Przód: 90-104 cm
Funkcja obracania360°360°360°360°360°360°
Sposób zapięcia dziecka w foteliku.

Tyłem: pasy 5 -punktowe.
Przód: osłona tułowia

Tył/Przód: pasy 5 - punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktowe
Waga15 kg14, 7 kg12, 4 kg15 kg15kg17,5kg
ADAC4****2**4****(2,2)4****brak( oficjalne wyniki 10.2017)brak( oficjalne wyniki 10.2017)
Ilość stopni redukcji wys. zagłówka i pasa11776125
długość nogi
stabilizującej
od 29 do 48 cm.
+ przedłużka 8
od 29 do
53cm.
brakod 29 do 52 cm.od 29 do 53 cm.od 29 do 54 cm.
Ilość pozycji nachylenia oparcia.Tyłem: 7
Przodem: 5
Tyłem: 3
Przodem: 3
Tyłem: 4
Przodem: 4
Tyłem: 4
Przodem: 4
Tyłem: 5
Przodem: 3
Tyłem: 4
Przodem: 4
Dodatkowe wkładkiTak - jako akcesoria1 szt. w zestawieBrak1szt w zestawie1szt w zestawie1szt w zestawie
TapicerkaWierzch: 100% poliester
Wkładka: 86% poliester, 14% spandex
Podszewka: 90% poliester, 10% bawełna
Wyściółka: poliester
Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%
Miejsce na nogi.Brak
możliwości wysunięcia
fotelika na
ISOFIX i zwiększenie przestrzeni.
Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.
Zabezpieczenia
boczne.
 3 2 2 332
Sygnalizacja
poprawności
zapięcia fotela.
 Mechaniczna MechanicznaMechanicznaMechanicznaMechanicznaMechaniczna
 Wymiary
zewnętrzne
Wys.64 cm
Szer. 44 cm
Dł. 64 cm
Wys.60 cm+2
Szer. 43 cm
Dł. 73 cm
Wys.58 cm+7
Szer.43  cm
Dł.50  cm
Wys.62 cm+8
Szer. 45 cm
Dł. 63 cm
Wys.65 cm
Szer. 45 cm
Dł. 67 cm
Wys.66 cm
Szer. 45 cm
Dł. 65 cm
 Wymiary
wewnętrzne
Wys.53 cm
Szer. 27/36 cm
Dł. Siedziska
29 cm
Wys. 53cm+2
Szer.24/31cm
Dł. Siedziska  28 cm
Wys.50 cm+7
Szer.25/30cm
Dł. siedziska 28cm
Wys.49 cm+8
Szer.26/31cm
Dł. Siedziska
32 cm
Wys.50 cm+4
Szer.30/32cm
Dł. Siedziska
26 cm
Wys.66 cm+8
Szer.31/35cm
Dł. Siedziska
31 cm

Nowości 2017


Fotelik obrotowy Jane Gravity I-Size ISOFIX, cena 1899 zł

jane-gravity-red-fotelik-obrotowy-0-18-kg

Fotelik z grupy 0+/1, 40-105 cm (od urodzenia do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (90 - 105 cm)

Jane, fotelik obrotowy GRAVITY wykonany zgodnie z najnowszą normą I-Size. Przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (40 - 105 cm) z funkcją ustawienia fotelika bokiem, dla ułatwionego wkładania dziecka. Montowany tylko na Isofix.

 • Możliwość ustawienia siedziska tyłem do kierunku jazdy w całym zakresie wzrostowym (od 40 do 105 cm)
 • Opcjonalna możliwość ustawienia siedziska przodem dla dzieci powyżej 15 miesiąca
 • Funkcja obrotu fotelika w zakresie 360 stopni
 • Montaż za pomocą systemu isofix + noga wypierająca
 • Wkładka dla niemowlaków
 • Kilkustopniowa regulacja wysokości zagłówka
 • Odchylenie

Prezentacja wideo:

Dane techniczne:

 • długość podstawy fotelika: 58 cm
 • długość podstawy przy wymiennym isofixie: 65 cm
 • szerokość podstawy: 39 cm
 • wysokość fotelika: 66 cm
 • wysokość fotelika przy maksymalnie wysuniętym zagłówku: 74 cm
 • zewnętrzna szerokość fotelika: 45 cm
 • zewnętrzna szerokość siedziska: 44 cm
 • długość siedziska: 31 cm
 • długość siedziska do pasa krokowego: 12cm
 • szerokość siedziska: 31 hack clash royale cm
 • wysokość oparcia przy wysuniętym zagłówku: 60 cm
 • wysokość oparcia do zagłówka przy maksymalnym wysunięciu: 40 cm
 • szerokość oparcia: 35 cm
 • szerokość zagłówka: 24 cm
 • wysokość: 22 cm

Fotelik Gravity w atrakcyjnej cenie - LINK

Be Cool Nado, fotelik obrotowy 0-18 kg

Fotelik z grupy 0+/1, 40-105 cm (od urodzenia do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (80 - 105 cm)

fotelik-obrotowy-be-cool-nado-coeur-white

Cechy fotelika:

 • osłony boczne Side Protection System
 • regulacja poziomu zagłówka
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
 • montaż ISOFIX
 • system obrotu fotelika o 360 stopni
 • regulowana noga stabilizująca
 • przodem i tyłem do kierunku jazdy
 • elektroniczny system poprawności montażu
 • tapicerka wykonana z przyjaznych materiałów
 • homologacja I-Size

Prezentacja wideo


Takata Guard 1.0, fotelik obrotowy 0-18 kg (jeszcze niedostępny w Polsce na dzień 22.08.2017)

Najnowszy fotelik firmy Takata - japońskiego producenta który od lat produkuje elementy systemów bezpieczeństwa w samochodach( airbag, pasy bezpieczeństwa itp.). Fotelik dla dzieci od urodzenia do 18kg, z możliwością przewożenia dziecka tyłem w całym zakresie wagowym. Montaż za pomocą systemu isofix wraz z nogą stabilizującą. Fotelik z opcją obrotu o 360 stopni. Guard jest wyposażony w podwójną poduszkę powietrzną AIRPAD, której główną funkcją jest poprawa bezpieczeństwa podczas zderzeń bocznych, jak i poprawa komfortu podróżowania.

 • Fotelik przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia
 • System obrotowy 360 stopni z wygodną funkcją ustawienia siedziska na wprost drzwi samochodu
 • możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do przekroczenia wagi 18kg
 • dwuelementowa wkładka dla niemowląt
 • system AIRPADS - podwójna poduszka powietrzna zabezpieczająca dziecko przed zderzeniami bocznymi
 • duża budka przeciwsłoneczna z filtrem UV +50
 • regulacja wysokości zagłówka wraz z pasami bezpieczeństwa


Renolux Koriolis, fotelik obrotowy 0-18 kg

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 18 msc - (0-13 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

Ostatnim fotelikiem w naszym zestawieniu jest produkt francuskiej firmy Renolux - model Koriolis. Jako jedyny fotelik, w stosunku do wspominanej reszty, jest zapinany pasem samochodowym, a nie isofixem. Takie rozwiązanie ma pewne ograniczenia, gdyż jako fotel, pozwala przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy tylko do 13 kg. Na plus przemawia przede wszystkim wysoki komfort podróżowania, dzięki konstrukcji opartej na technologii Softness.

 • Możliwość swobodnego obrotu fotelika o 360 stopni
 • Montaż w samochodzie za pomocą pasa 3-punktowego
 • Zagłówek wykonany w technologią Mouse THD
 • Pochylenie fotelika w kilku pozycjach od siedzącej do półleżącej
 • Wyprodukowany w Francji

Pomiar kątów wychylenia siedziska w wybranych fotelikach obrotowych

Specjalnie na potrzeby tego zestawienia przeprowadziliśmy pomiar wychylenia siedziska wybranych fotelików obrotowych. Pomiar został przeprowadzony w następujący sposób:
każdy fotelik został postawiony na równej, płaskie powierzchni, dzięki czemu wyniki nie będą przekłamane. Z każdego fotelika wyciągnęliśmy wkładkę redukcyjną, jeżeli takowa była na wyposażeniu. Wszystkie pomiary wykonywaliśmy z siedziskiem zwróconym tyłem do kierunku jazdy. Zagłówki w fotelikach wyregulowaliśmy na maksymalną wysokość. Wartości kątowe sprawdzaliśmy za pomocą aplikacji Clinometer + Bubble level. Telefon, którym sprawdzaliśmy kąty to HTC Desire 820. Wykonaliśmy dwa rodzaje pomiarów: w pozycji siedzącej i maksymalnie odchylonej w dwóch miejscach fotela - na zagłówku i środku siedziska. W tabelce znajdą Państwo wyniki naszych obserwacji. Wyniki zostały ułożone w kolejności od fotelika z największym zakresem regulacji aż do tego, który rozkłada się najmniej.

 Nazwa fotelikaMaksymalne odchylenie kąta zmierzone na zagłówku Maksymalne odchylenie kąta zmierzone na oparciu Zakres regulacji kąta na zagłówku ( o ile stopni zmienia się pozycja) Zakres regulacji kąta na oparciu( o ile stopni zmienia się pozycja)
GB Vaya47.960.617.419.8
Cybex Sirona34.959.213.714.8
Coletto Mokka48.347.414.913.7
Maxi-Cosi AxissFix Plus27.654.710.113.6
Renolux Koriolis45.547.88.313.3
Joie Spin 36050.450.910.411.2
Jane Gravity44.851.110/910.2
BeCool Nado35.538.79.59.2
Recaro Zero.137.148.47.98.1

Z przedstawionego zestawienia możemy wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Fotelikiem, który zapewnia najbardziej odchyloną pozycję jest na chwilę obecną GB Vaya. Ma ona również największy zakres regulacji, bo aż o ok. 20 stopni. Tuż za nią plasuje się Cybex Sirona. Zaskoczeniem jest fotelik Recaro Zero.1 i-Size. Fotelik ten posiada opinię jednego z bardziej pionowych, a kąt odchylenia jest porównywalny np. z fotelikiem Joie Spin 360, czy też Coletto Mokka. Z całego zestawienia jest to jedyny fotelik, który można doposażyć w dodatkową wkładkę pod plecy, dzięki której pozycja dla dziecka jest jeszcze bardziej przyjazna.  Jego jedynym minusem jest chyba niewielki zakres regulacji kąta, bo o ok. 8 stopni. Najbardziej pionowym fotelikiem w naszym zestawieniu jest fotelik BeCool Nado.

Podsumowanie

Odnosząc się do powyższego porównania, jest nam miło stwierdzić, że gałąź produktów, jaką jest grupa fotelików obrotowych to w chwili obecnej najdynamiczniej rozwijająca się kategoria foteli dla dzieci. Każdy nowy model, który pojawia się na rynku wprowadza pewne technologiczne innowacje względem konkurencji na czym korzystają konsumenci, poprzez wzrost bezpieczeństwa podróżowania ich dzieci. Również wprowadzenie normy i-Size ma wpływ na poziom bezpieczeństwa dzięki bardziej wymagającym testom zderzeniowym, którym poddawane są foteliki.
Co bardzo cieszy, pomimo dużej konkurencji, kilka fotelików wyróżnia się na tle pozostałych. Bardzo popularnym i polecanym fotelikiem jest GB Vaya. Dzięki wysokim notom w testach ADAC, dobrym odchyleniu oraz dodatkowemu systemowi ochrony bocznej zyskuje on coraz większą grupę odbiorców. Mamy również sprawdzonego weterana, jakim jest Cybex Sirona. W tym, czym Sirona najbardziej imponuje, to ilość unikalnych funkcji, których brak u konkurencji oraz jak zwykle bardzo wysokie noty za bezpieczeństwo w testach ADAC. Trzeba również powiedzieć, że Sirona jest jednym z najlepiej wychylających się fotelików obrotowych, zapewniając dzięki temu wysoki komfort podróżowania małego pasażera. Jednym z największych pod względem kubatury siedziska jest fotelik Recaro Zero.1 i-Size. Na jego wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa system ochrony bocznej A.S.P. oraz unikalny patent HERO. Recaro również posiada jedną z najlepiej oddychających i najprzyjemniejszych tapicerek z fotelik z całego zestawienia.
Pretendentem do miana najlepszego fotelika obrotowego jest na pewno wkrótce debiutujący Britax Romer Dualfix i-Size. Spore kąty odchylenia, poprawiony kształt zagłówka oraz innowacyjna, regulowana rama antyroatycjna czynią z niego czarny koń wyścigu. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już wkrótce.

Na koniec, mamy ogromną nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w podjęciu decyzji o zakupie fotelika obrotowego oraz  wyczerpał temat.

Nie wiesz jaki fotelik wybrać? Skontaktuj się z nami!
Telefon: +48 500 193 552
Telefon: +48 32 278 08 97
E-mail sklep: [email protected]

Więcej fotelików obrotowych na stronie Tyłem.pl - Zapraszamy!

Aktualizacja wpisu: 05.12.2017

Comments are closed.