Ranking dostępnych na rynku fotelików obrotowych isofix.

Dlaczego wybór fotelika samochodowego jest tak ważny? Ponieważ przy jego wyborze wchodzi w grę ludzkie życie, i to najważniejszej istoty w życiu każdego rodzica - dziecka. Przed wyborem odpowiedniego produktu, warto poważnie przyjrzeć się charakterystyce każdego z nich. Obecnie foteliki obrotowe to najbardziej dynamicznie rozrastająca się grupa produktowa pośród modeli odpowiednich dla dzieci do 4 roku życia. Znamienne jest, iż foteliki marki Cybex oraz GB regularnie otrzymują bardzo wysokie noty za bezpieczeństwo podczas niezależnych testów przeprowadzanych przez takie ośrodki jak niemiecki ADAC, czy austriacki OAMTC. Posiadają one także  wiele innych ważnych elementów, które przekonują rodziców do wyboru fotelika marki Cybex bądź GB. Żeby nie być gołosłownym postanowiliśmy porównać przygotować dla Państwa zestawienie fotelików najpopularniejszych fotelików obrotowych, które obecnie można zakupić na naszym rodzimym rynku.

Zapraszamy do dyskusji oraz wymiany doświadczeń na temat fotelików obrotowych na naszej grupie eksperckiej na facebook: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437

ranking-dostepnych-na-rynku-fotelikow-obrotowych-artykul

Przygotowując dla Państwa poniższe porównanie, skupiliśmy się przede wszystkim na fotelikach obrotowych, które mogą być alternatywą dla modeli marki Cybex oraz GB. Oferta tych dwóch firm w tej grupie produktowej jest na tyle bogata, że poświęciliśmy im osobny wpis, gdzie szczegółowo opisaliśmy różnice pomiędzy poszczególnymi fotelikami.
Znajdą go Państwo pod tym linkiem - >>LINK<<

Britax Römer Dualfix (M) i-Size / Swingfix (M) i-Size

Fotelik obrotowy Britax Romer Dualfix i-size

Flagowe modele marki Britax Romer.
Foteliki występują w poniższych wersjach:

 • Britax Romer Dualfix i-Size - fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci od 40 cm do 105 cm (posiada wkładkę niemowlęcą) lub wadze maksymalnej równiej 18 kg. Tyłem w pełnym okresie używania, przodem dla dzieci od 76 cm wzrostu.
 • Britax Romer Dualfix M i-Size - fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci od 61 cm do 105 cm lub wadze maksymalnej równej 18 kg. Tyłem w pełnym okresie używania, przodem dla dzieci od 76 cm wzostu.
 • Britax Romer Swingfix i-Size - fotelik obrotowy 180 stopni dla dzieci od 40 do 105 cm (posiada wkładkę niemowlęcą) lub wadze maksymalnej równiej 18 kg. Możliwość przewożenia tylko tyłem w pełnym okresie używania.
 • Britax Romer Swingfix M i-Size - fotelik obrotowy 180 stopni dla dzieci od 61 do 105 cm (posiada wkładkę niemowlęcą) lub wadze maksymalnej równiej 18 kg. Możliwość przewożenia tylko tyłem w pełnym okresie używania.

Udana konstrukcja marki Britax Romer. Na jej podstawie oparto aż 4 warianty możliwe do zakupu. Wybór konkretnego modelu jest uzależniony od własnych preferencji oraz wieku dziecka, które planujemy w nich wozić.
Foteliki spełniają założenia homologacyjne normy UN R-129, potocznie zwaną i-Size. Montaż odbywa się przy pomocy mocowania systemu ISOFIX oraz stabilizacji poprzez nogę wypierającą. Podstawa fotelika została wyposażona o regulowaną w płaszczyźnie odchylenia ramę antyrotacyjną - funkcja ta pozwala na pełne dopasowanie go do większości spotykanych kanap w samochodach. Znajdziemy tutaj systemy podnoszące bezpieczeństwo dziecka podczas wypadku. Wewnętrzny system ochrony przed zderzeniem bocznym SICT Inside, który redukuje siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu, a fotelikiem i pochłania energię zderzenia, zanim ta dotrze do dziecka. ISOFIX z systemem Pivot-Link podczas zderzenia czołowego nakierowuje najpierw powstałe siły w dół, a później w przód, przez co redukuje on ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego dziecka. Siedzisko posiada opcję odchylenia do pozycji leżącej (5 poziomów ustawienia). Wewnętrzny zagłówek jest regulowany wraz z poziomem ułożenia 5-punktowych szelek bezpieczeństwa. Foteliki posiadają wysokie noty w testach zderzeniowych ośrodka ADAC.

Plusy w/w fotelików Britax Romer

 • niezależnie od wariantu wyboru, umożliwiają przewożenie dziecka tyłem w pełnym okresie używania
 • posiadają alternatywną opcję ustawienia przodem do kierunku jazdy dla dzieci powyżej 76 cm wzrostu (seria Dualfix)
 • możliwość ustawienia siedziska na wprost drzwi (skręt o 90 stopni) pozwala na szybkie wkładanie i wyciąganie dziecka do fotelika
 • zgodne z normą i-Size
 • innowacyjna, regulowana rama antyrotacyjna - lepsze dopasowanie do samochodu
 • wbudowany, wewnętrzny system ochrony bocznej SICT Inside
 • Pivot Link redukujący siły działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia czołowego
 • wysokie noty w niezależnych testach ADAC (noty za bezpieczeństwo: 4/5 gwiazdek - seria Dualfix, 5/5 gwiazdek seria Swingfix, zaliczony PLUS TEST - seria Swingfix)
 • 5 stopni regulacji odchylenia siedziska
 • regulowany zagłówek wraz z wysokością pasów wewnętrznych

Minusy w/w fotelików Britax Romer

 • stosunkowo przeciętny zakres odchylenia siedziska może przyczynić się od opadania głowy dziecka podczas podróży tyłem, głównie w samochodach z mocno pochyloną kanapą
 • głębokie siedzisko oraz średnia ilość miejsca na nogi może utrudnić skrzyżowanie nóg dziecka podróżującego tyłem w końcowym okresie używania
 • dosyć płytki zagłówek
 • ze względu na budowę, w okresie letnim może pojawić się problem z nadmierną potliwością dziecka

Wymiary: dł. 74 cm, szer. 44 cm, wys. 48 cm
Waga: 15 kg

Promocyjne ceny zakupu obrotowych fotelików Britax Romer - kliknij w nazwę modelu, który Cię zainteresował:
- Britax Romer Dualfix (M) i-Size
- Britax Romer Swingfix (M) i-Size

Britax Romer Dualfix 2 R

Kolejny fotelik obrotowy marki Britax Romer. Dualfix 2 R to model, który został w dużej mierze oparty na konstrukcji pierwszego obrotowego fotelika tej firmy, czyli modelu Dualfix. Wprowadzono tutaj jednak szereg ulepszeń względem poprzednika.
Britax Romer Dualfix 2 R to fotelik obrotowy w pełnym zakresie 360 stopni. Został on dopuszczony do sprzedaży dzięki zaliczeniu norm homologacyjnych ECE R-44/04 dla grupy 0+/I, czyli 0-18 kg. Oferuje on nam możliwość przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania, bądx też przodem w późniejszym okresie (dzieci powyżej 9 kg swojej wagi). Aby móc zastosować go już od pierwszych dni od narodzin dziecka, fotelik należy doposażyć w dodatkową wkładkę dla niemowlaków (sprzedawana jako osobny produkt). Tutaj także, do jego poprawnego montażu wykorzystujemy mocowanie systemu ISOFIX, a podstawę stabilizujemy nogą wypierającą. ISOFIX z systemem Pivot-Link podczas zderzenia czołowego nakierowuje najpierw powstałe siły w dół, a później w przód, przez co redukuje on ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego dziecka. Fotelik posiada ramę antyrotacyjną, jednak w porównaniu do w/w modeli tego producenta, nie jest ona regulowana w płaszczyźnie swego położenia. Ułatwieniem dla codziennej instalacji dziecka w foteliku jest możliwość ustawienia siedziska na wprost drzwi pojazdu. Fotelik posiada możliwość rozłożenia do pozycji spoczynkowej. Dualfix 2 R, ze względu na brak zaliczenia normy homologacyjnej i-Size nie posiada obowiązku przewożenia w nim dziecka o wzroście 105 cm. Niestety, ale kubatura siedziska nie grzeszy swoimi rozmiarami i obecnie jest to jeden z najmniejszych fotelików w swojej klasie. Regulowany zagłówek na wysokość zmienia swoje położenie w parze z ułożeniem wysokości 5-punktowych szelek.

Plusy fotelika Romer Dualfix 2 R

 • możliwość przewożenia dziecka tyłem od narodzin aż do 18kg lub przodem od 9kg (dla noworodków wymagana wkładka, którą kupujemy osobno)
 • system obrotowy w zakresie 360° ułatwiający wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika
 • prosty montaż fotelika za pomocą systemu ISOFIX
 • podstawa wyposażona w ramę antyrotacyjną stabilizującą całość po zapięciu w samochodzie
 • Pivot Link redukujący siły działające na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia czołowego
 • regulacja wysokości zagłówka wraz z 5-punktowymi pasami za pomocą jednej ręki

Minusy fotelika Romer Dualfix 2 R

 • posiada jedno z najmniejszych siedzisk pośród fotelików obrotowych
 • stosunkowo przeciętny zakres odchylenia siedziska może przyczynić się od opadania głowy dziecka podczas podróży tyłem, głównie w samochodach z mocno pochyloną kanapą
 • średnia ilość miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem
 • brak dodatkowych testów zderzeniowych

Wymiary: dł. 70 cm, szer. 45 cm, wys. 53 cm
Waga: 14 kg

Zainteresowany? Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na zakup fotelika Britax Romer Dualfix 2 R - >>LINK<<

Recaro Zero.1 i-Size

Recaro Zero.1 to jeden z najpopularniejszych fotelików obrotowych na rynku. Fotelik wyposażony został w wkładkę dla niemowlaka. W tej wersji posiada on dodatkową piankę w zagłówku w celu poprawienia komfortu podróżowania dziecka. Montaż za pomocą szyny ISOFIX i specjalnej podpórki pełniącej funkcję ramy antyrotacyjnej. Możliwość obracania o 360 st. Umieszczone na przodzie indykatory bezpieczeństwa informują o prawidłowej instalacji fotelika w złączach Isofix. Cztery zielone pola informują, że fotelik został prawidłowo zamontowany.
Fotelik posiada wyjmowaną wkładkę redukcyjną dla noworodków, oddychające, łatwe do czyszczenia i trwałe tkaniny, profilowaną piankę dla najwyższej ergonomii. Komfort jazdy dziecku zapewnia wielostopniowa regulacja zagłówka i siedziska, natomiast o bezpieczeństwo oprócz wspomnianej bazy montażowej, dbają 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa z innowacyjnym systemem HERO. Dodatkowo Zero.1 jest wyposażony w zintegrowany system ochrony poprawiający bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych - system A.S.P. Fotelik w maju 2017 roku przeszedł testy ADAC i zaliczył je na ocenę "dobry" (4 gwiazdki).

Plusy fotelika Recaro Zero.1 i-Size

 • posiada zaliczoną homologację nowej normy i-Size (UN R-129)
 • wyposażony w wkładkę dla dla niemowlaków
 • dostosowany do przewożenia dzieci tyłem od 40 cm do 105cm
 • przodem dla maluchów powyżej 76 cm wzrostu
 • obrotowe siedzisko w zakresie 360°
 • bezpieczny, otrzymał jedną z niższych średnich za bezpieczeństwo w testach ADAC (nota 4 gwiazdek)
 • zintegrowana ochrona przed zderzeniami bocznymi (system A.S.P.)
 • kilkustopniowa regulacja wysokości zagłówka wraz z pasami bezpieczeństwa
 • innowacyjny system HERO
 • oddychający materiał oraz wysoki komfort podróżowania dzięki profilowanym piankom

Minusy fotelika Recaro Zero.1 i-Size

 • jeden z najmniej rozkładających się fotelików obrotowych do pozycji spoczynkowej, co może przyczynić się od opadania głowy dziecka podczas podróży tyłem, głównie w samochodach z mocno pochyloną kanapą
 • średnia ilość miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem

Wymiary: dł. 64 cm, szer. 45 cm, wys. 61 cm
Waga: 15 kg

Zainteresowany? Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na zakup fotelika Recaro Zero.1 i-Size - >>LINK<<

Maxi Cosi AxissFix Plus / AxissFix Air

Maxi Cosi AxissFix to weteran pośród fotelików z opcją obrotu siedziska. Na potrzeby naszego porównania sięgamy po dwie wersje tego modelu:

 • Maxi Cosi AxissFix Plus - fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci od 45 cm do 105 cm (posiada wkładkę niemowlęcą) lub wadze maksymalnej równiej 18 kg. Tyłem do 87cm, przodem dla dzieci od 76 cm wzrostu.
 • Maxi Cosi AxissFix Air - fotelik obrotowy 360 stopni dla dzieci od 61 cm do 105 cm lub wadze maksymalnej równiej 18 kg. Tyłem do 87cm, przodem dla dzieci od 76 cm wzrostu. Wyposażony w technologię wykorzystującą poduszki powietrzne wbudowane w otuliny pasów piersiowych. Aktywowane w chwili zderzenia czołowego dla siedziska ustawionego zgodnie z kierunkiem jazdy.

Seria fotelików Maxi Cosi AxissFix posiada kilka cech wspólnych. Są to foteliki obrotowe z możliwością obrotu w pełnym zakresie 360 stopni. Spełniają wymogi nadrzędnej europejskiej homologacji UN R-129, czyli i-Size. Umożliwiają przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy do wzrostu ok. 87 cm z tą różnicą, że model AxissFix Plus jest odpowiedni dla noworodków (od 45 cm wzrostu ze względu na posiadaną wkładkę niemowlęcą), a model AxissFix Air jest dla dzieci od 61 cm wzrostu (ok. 4 miesiąc życia dziecka). Jest to także jeden z nielicznych fotelików obrotowych, który do swojego montażu, poza systemem mocowania ISOFIX wymaga ustabilizowania poprzez pas kotwiczący Top-Tether. Nie znajdziemy tutaj nogi wypierającej. Stosunkowo krótki okres przewożenia tyłem można traktować jako minus. Dziecko przynajmniej do 3 roku życia powinno być przewożone właśnie w ten sposób. Wersja AxissFix Air rozwiązuje problem zbyt wczesnego przestawienia fotelika przodem poprzez zastosowane w tym modelu poduszki powietrzne. W chwili zderzenia czołowego, gdy dziecko podróżuje już przodem, napełniają się one powietrzem, ograniczając tym samym przechylenie głowy do minimum, amortyzując i redukując siły działające na odcinek szyjny kręgosłupa. Niezależnie od wariantu zakupu, zagłówek jest regulowany razem z pasami, dodatkowo pasy są wyposażone w nakładki ochronne. Kilku stopniowa regulacja siedziska umożliwia zmiany kąta nachylenia, gdy dziecko zaśnie bądź się obudzi. Foteliki brały udział w testach niemieckiego ośrodka ADAC, w których otrzymały dobre noty 4 gwiazdek za parametr bezpieczeństwa. Wersja AxissFix Air wypadła korzystniej przy zderzeniu czołowym.

Plusy fotelików Maxi Cosi AxissFix Plus / AxissFix AIR 

 • posiadają zaliczoną homologację nowej normy i-Size (UN R-129)
 • wyposażony w wkładkę dla dla niemowlaków (AxissFix Plus)
 • posiadają możliwość przewożenia dziecka tyłem do 87 cm wzostu
 • obrotowe siedzisko w zakresie 360°
 • dobre noty w testach ADAC (4 gwiazdki)
 • 7 stopni regulacji wysokości zagłówka wraz z 5-punktowymi pasami
 • 4 stopnie ustawienia pochylenia siedziska
 • innowacyjna technologia poduszek powietrznych w foteliku AxissFix Air ustawionego przodem, która amortyzuje głowę dziecka podczas zderzenia czołowego
 • wyposażony w wysoką ramę antyrotacyjną, która stabilizuje całość po zamontowaniu

Minusy fotelików Maxi Cosi AxissFix PLUS / AxissFix Air

 • brak możliwości przewożenia dziecka tyłem do 105 cm
 • montaż z wykorzystaniem mocowania ISOFIX oraz pasa Top-Tether ogranicza listę kompatybilności do tych modeli, które posiadają możliwość poprawnego zapięcia pasa Top-Tether
 • najmniej miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem pośród porównywanych modeli obrotowych
 • przeciętny zakres odchylenia siedziska może przyczynić się od opadania głowy dziecka podczas podróży tyłem, głównie w samochodach z mocno pochyloną kanapą
 • średnie noty za bezpieczeństwo w testach ADAC (w porównaniu do innych modeli z oceną 4 gwiazdek)

Wymiary: dł. 71 cm, szer. 44.5 cm, wys. 57.5 cm
Waga: 12.5kg

Promocyjne ceny zakupu obrotowych fotelików Maxi Cosi AxissFix - kliknij w nazwę modelu, który Cię zainteresował:
- Maxi Cosi AxissFix Plus
- Maxi Cosi AxissFix Air

Maxi Cosi Mica i-Size

Maxi Cosi Mica i-Size jest najnowszym fotelikiem obrotowym tej marki. Debiutował on w sprzedaży w lutym 2020 roku. Skonstruowany zgodnie z wytycznymi normy i-Size (UN R-129). Ze względu na wewnętrzną wkładkę Baby Hugg, jest on przewidziany dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (40-105 cm i waga max. 18 kg). W przeciwieństwie do modeli z serii AxissFix, posiada on możliwość przewożenia dziecka tyłem w pełnym okresie używania. Przodem możemy w nim wozić dzieci, które przekroczyły 87 cm wzrostu. Fotelik montujemy w samochodzie przy wykorzystaniu mocowania typu ISOFIX i stabilizujemy go przy pomocy nogi wypierającej. Wysoka rama antyrotacyjna ułatwia jej pełne dopasowanie względem kanapy. Siedzisko oczywiście posiada możliwość pełnego skrętu w zakresie 360 stopni. Opatentowana budowa ścian bocznych fotelika zgodnych z technologią G-Cell, która strukturą przypomina plaster miodu, ma za zadanie pochłonąć energię zderzenia bocznego. Dodatkową ochronę na poczet takiego wypadku zapewnia wewnętrzny, głęboki zagłówek, który jest regulowany na wysokość w celu adaptacji wewnętrznej przestrzeni względem stale rosnącego dziecka. W jego wnętrzu znajdziemy pianki memory, które dokształcają się do kształtu głowy dziecka. Zmiana położenia zagłówka odbywa się w parze z 5-punktowymi szelkami bezpieczeństwa. Siedzisko posiada możliwość zmiany pochylenia w celu zapewnienia poprawnej pozycji dla śpiącego dziecka w podróży. Fotelik posiada kanały wentylacyjne, które odprowadzają nadmiar ciepła z wnętrza siedziska zgromadzony podczas cieplejszych dni.

Plusy fotelika Maxi Cosi Mica i-Size

 • spełnia założenia europejskiej normy homologacyjnej i-Size (UN R-129/03)
 • fotelik obrotowy 360 stopni
 • dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (od 40 do 105 cm i wagi max. 18 kg) - w zestawie z wkładką niemowlęcą Baby Hugg
 • posiada możliwość przewożenia dziecka tyłem do osiągnięcia limitów maksymalnych
 • alternatywna możliwość ustawienia siedziska przodem dla dzieciaków powyżej 87 cm wzrostu
 • prosty montaż przy pomocy mocowania ISOFIX i stabilizacji nogą wypierającą
 • energochłonna skorupa z technologią G-Cell
 • regulowany zagłówek, zmiana jego położenia wpływa na wysokość ustawienia wewnętrznych, 5-punktowych szelek
 • wentylowana skorupa fotelika
 • odchylane siedzisko do spania

Minusy fotelika Maxi Cosi Mica i-Size

 • brak dodatkowych testów zderzeniowych niezależnych ośrodków badawczych
 • średnia ilość miejsca na nogi dla dziecka podróżującego tyłem do kierunku jazdy
 • wysoka waga utrudnia przepinanie między samochodami

Wymiary: dł. 61 cm, szer. 45 cm, wys. 55 cm
Waga: 14.9 kg

Zainteresowany? Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na zakup fotelika Maxi Cosi Mica i-Size - >>LINK<<

Nuna Rebl Plus i-Size / Nuna Norr i-Size

Nuna Rebl Plus i-Size to także jeden z weteranów w naszym zestawieniu. Fotelik debiutował w sprzedaży w 2017 roku i w jeszcze w październiku tego samego roku zaliczył on testy ADAC. Otrzymał on notę 4 gwiazdek w parametrze bezpieczeństwa, jak i w nocie ogólnej. Model posiada zaliczoną homologację i-Size i jest przewidziany dla dzieci od 40 do 105 cm i wagi maksymalnej równej 18.5 kg. To o 0.5 kg więcej w porównaniu do większości opisywanych tutaj fotelików. Rebl Plus i-Size posiada jedną z ciekawszych wkładek niemowlęcych. Wypełnienie jej opatentowaną pianką Memory Tailor Tech zapewnia najwyższy poziom ochrony dla tak młodego człowieka. Wzmocniona stalowa rama fotelika, na której oparta jest cała konstrukcja siedziska, czyni go o 35 % bardziej wytrzymałym na przeciążenia działające na niego podczas wypadku względem poprzedniej wersji Nuna Rebl. Montujemy go w samochodzie jak większość, czyli wykorzystujemy w tym celu mocowanie ISOFIX i nogę wypierającą. Podstawia posiada ramę antyrotacyjną. Dziecko w Nuna Rebl Plus i-Size możemy przewozić tyłem do kierunku jazdy przez cały okres używania, natomiast możliwość jazdy przodem powinna być wykorzystywana nie wcześniej, niż przekroczy ono 76 cm wzrostu i skończy 15 miesiąc życia. Fotelik ten posiada specjalnie zaprojektowaną podpórkę na nóżki dla dzieci podróżujących przodem. Siedzisko możemy odchylić do pozycji spoczynkowej, korzystając z 7 możliwych ustawień. Fotelik posiada wentylowaną skorupę, która poprawia komfort w podróży podczas cieplejszych dni. W zestawie otrzymujemy także letni pokrowiec na fotelik.

Nuna Norr i-Size to fotelik, którego konstrukcja jest oparta na modelu Rebl Plus i-Size. Zablokowano w nim jednak możliwość przewożenia dziecka przodem do kierunku jazdy. Pozwoliło mu to zaliczyć szwedzki test PLUS TEST oraz poprawiło osiągnięty wynik w testach bezpieczeństwa ADAC. Pozostałe cechy tego modelu pozostały niezmienione.

Plusy fotelika Nuna Rebl Plus i-Size / Nuna Norr i-Size

 • spełnia założenia normy homologacyjnej i-Size
 • umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy od urodzenia aż do ukończenia 4 roku życia dziecka lub przekroczenia 105 cm wzrostu / wagi 18.5 kg
 • alternatywnie, siedzisko można ustawić zgodnie z kierunkiem podróży w chwili, gdy dziecko osiągnie wzrost 76 cm i ukończy 15 miesiąc życia (wersja Nuna Rebl Plus i-Size)
 • dobre noty w testach niemieckiego ośrodka ADAC - 4 gwiazdki za bezpieczeństwo oraz ocenę ogólną
 • regulacja do pozycji leżącej w jednej z 7 dostępnych ustawień
 • 360 stopniowa rotacja siedzenia pozwala przełączać bez wysiłku kierunek jazdy
 • Technologia True Lock pozwala na szybki i bezpieczny montaż ISOFIX
 • 9 – pozycyjne szyny ISOFIX pozwalają na dopasowanie fotelika do głębokości osadzenia ISOFIX oraz "szczelny" montaż fotelika.
 • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa
 • noga stabilizująca z regulacją długości oraz wskaźnikiem poprawnego oparcia
 • regulacja wysokości zagłówka w 7 pozycjach
 • panele wentylacyjne w skorupie fotelika tworzą komfortowy klimat podczas długich wyjazdów
 • wskaźniki  poprawności instalacji fotelika w ISOFIX pomagają zredukować przypadki nieprawidłowego montażu fotelika
 • wkładka dla niemowlaka oraz letni pokrowiec w zestawie

Minusy fotelika Nuna Rebl Plus i-Size / Nuna Norr i-Size

 • stosunkowo przeciętny zakres odchylenia siedziska może przyczynić się od opadania głowy dziecka podczas podróży tyłem, głównie w samochodach z mocno pochyloną kanapą
 • płaszczyzna zagłówka nie pokrywa się z płaszczyzną oparcia , co także potęguje prawdopodobieństwo opadania głowy w pozycji RWF
 • średnie noty za ochronę podczas zderzeń czołowych oraz bocznych w testach ADAC (w porównaniu do innych modeli z oceną 4 gwiazdek)
 • dosyć płytki zagłówek

Wymiary: dł. 64.8 cm, szer. 47.8 cm, wys. 65.2 cm
Waga: 14 kg

Promocyjne ceny zakupu obrotowych fotelików Nuna - kliknij w nazwę modelu, który Cię zainteresował:
- Nuna Rebl Plus i-Size
- Nuna Norr i-Size

Nuna Prym i-Size

Nuna Prym i-Size to następca fotelika Rebl Plus i-Size, i można go niejako nazwać Reblem Plus w wersji 2.0. Znajdziemy tutaj szereg zmian, które korzystnie wpływają na komfort i pozycję dziecka podczas podróży.
Prym posiada całkowicie przemodelowany zagłówek. Nie posiada on już pianki memory w jego centralnej części, przez co nie wypycha on już główki do przodu podczas snu w podróży. Delikatnie większy zakres odchylenia, w połączeniu z nowym zagłówkiem obniża ryzyko zjawiska opadającej głowy na klatkę piersiową dziecka w ustawieniu RWF.
Fotelik został także wyposażony w system ochrony bocznej SIP (Side Impact Protection). Jego poprawne działanie wymaga otworzenia elementu systemu i ustawienia go pod kątem prostym względem skorupy fotelika. Maksymalizuje on prawdopodobieństwo uderzenia w ten punkt oraz nadaje on wektora powstałej sile na tylną oparcie fotela, przez co omija ona dziecko. Fotelik, podobnie jak Rebl Plus i-Size, posiada zaliczoną homologację i-Size i jest przewidziany dla dzieci od 40 do 105 cm i wagi maksymalnej równej 18.5 kg. Dziecko może podróżować tyłem, aż do momentu, gdy z niego wyrośnie lub też przodem powyżej 76 cm wzrostu oraz po ukończeniu 15 miesiąca życia. Nowością jest wbudowana w siedzisko blokada, którą należy dodatkowo zwolnić, jeżeli chcemy zmienić ustawienie na opcję FWF. Znajdziemy tutaj także pozostałe rozwiązania tj. podpórkę na nóżki dla dzieci podróżujących przodem, wentylowaną skorupę oraz otrzymywany wraz z zakupem letni pokrowiec.

Plusy fotelika Nuna Prym i-Size

 • nowy, poprawiony kształt zagłówka
 • posiada dodatkowy system ochrony przed zderzeniem bocznym SIP
 • wyposażony w dodatkową blokadę, którą należy zwolnić w chwili ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy
 • spełnia założenia normy homologacyjnej i-Size
 • umożliwia przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy od urodzenia aż do ukończenia 4 roku życia dziecka lub przekroczenia 105 cm wzrostu / wagi 18.5 kg
 • alternatywnie, siedzisko można ustawić zgodnie z kierunkiem podróży w chwili, gdy dziecko osiągnie wzrost 76 cm i ukończy 15 miesiąc życia
 • regulacja do pozycji leżącej w jednej z 7 dostępnych ustawień
 • 360 stopniowa rotacja siedzenia pozwala przełączać bez wysiłku kierunek jazdy
 • Technologia True Lock pozwala na szybki i bezpieczny montaż ISOFIX
 • 9 – pozycyjne szyny ISOFIX pozwalają na dopasowanie fotelika do głębokości osadzenia ISOFIX oraz "szczelny" montaż fotelika.
 • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa
 • noga stabilizująca z regulacją długości oraz wskaźnikiem poprawnego oparcia
 • regulacja wysokości zagłówka w 7 pozycjach
 • panele wentylacyjne w skorupie fotelika tworzą komfortowy klimat podczas długich wyjazdów
 • wskaźniki  poprawności instalacji fotelika w ISOFIX pomagają zredukować przypadki nieprawidłowego montażu fotelika
 • wkładka dla niemowlaka oraz letni pokrowiec w zestawie

Minusy fotelika Nuna Prym i-Size

 • brak dodatkowych testów zderzeniowych niezależnych ośrodków badawczych
 • stosunkowo przeciętny zakres odchylenia siedziska dla dziecka podróżującego tyłem do kierunku jazdy
 • stosunkowo wysoka cena zakupu

Wymiary: dł. 66 cm, szer. 49 cm, wys. 59 cm
Waga: 14.8 kg

Zainteresowany? Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na zakup fotelika Nuna Prym i-Size - >>LINK<<

Joie Spin 360 / Joie Spin GT / Joie Spin Safe RWF

Joie Spin 360 to baza, na której oparto dwa pozostałe modele naszego zestawienia. W sumie mamy 3 warianty wyboru:

 • Joie Spin 360 - fotelik obrotowy 360 stopni z grupy wagowej 0-18 kg (posiada wkładkę niemowlęcą). Tyłem w pełnym okresie używania, przodem dla dzieci powyżej 9 kg.
 • Joie Spin GT - fotelik obrotowy 360 stopni z grupy wagowej 0-18 kg (posiada wkładkę niemowlęcą). Tyłem w pełnym okresie używania, przodem dla dzieci powyżej 9 kg.
 • Joie Spin Safe RWF - fotelik obrotowy 180 stopni z grupy wagowej 0-18 kg (posiada wkładkę niemowlęcą). Możliwość przewożenia tylko tyłem w pełnym okresie używania.

Zacznijmy od Joie Spin 360. Jest to najtańszy fotelik obrotowy w naszym zestawieniu, który brał udział w testach ośrodka ADAC. Otrzymał tam względnie mocną, 3 gwiazdkową notę za bezpieczeństwo (zabrakło mu 0.1 w ocenie, by otrzymać 4 gwiazdki). Fotelik ten posiada homologację ECE R-44/04 dla wagi 0-18 kg. Siedzisko jest wyposażone w dodatkową wkładkę dla niemowlaków, którą z czasem należy wyciągnąć z fotelika. Podstawę zapinamy przy wykorzystaniu systemu ISOFIX, a całość stabilizujemy nogą wypierającą. Podczas wkładania dziecka, fotelik możemy ustawić na wprost drzwi, by łatwiej nam było wkładać i wyciągać malca z fotelika. Siedzisko posiada możliwość odchylenia w jednej z 5 dostępnych pozycji. Wewnętrzny zagłówek jest regulowany (6 poziomów ułożenia) wraz z ustawieniem wysokości 5-punktowych szelek. System wentylacji w skorupie fotelika pomaga z odprowadzeniu ciepła podczas cieplejszych dni.

Joie Spin GT to upgradowana wersja Spin 360. Znajdziemy tutaj dwie podstawowe różnice. Fotelik został wyposażony w dodatkowy system ochrony bocznej SIP, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa podczas uderzenia w bok samochodu. Spin GT posiada także blokadę, którą należy zwolnić w momencie, gdy chcemy przestawić siedzisko przodem do kierunku jazdy.

 • Możliwość ustawienia siedziska tyłem do 18 kg (ok. 4 lata)
 • System obrotowy w zakresie 360°
 • 5 pozycji ustawienia wychylenia siedziska - zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy
 • 6 stopni regulacji wysokości zagłówka
 • Wentylowana skorupa fotela poprawiająca komfort podróżowania w cieplejsze dni

Prezentacja wideo:

Fotelik obrotowy Coletto Mokka Isofix - cena 1199 zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (0-18 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

fotelik-samochodowy-coletto-mokka-grey

Coletto Mokka to najnowszy i jednocześnie jeden z najtańszych modeli przeznaczonych dla dzieci do 18 kg tyłem, z funkcją  obrotu 360° i złączem ISOFIX. Fotelik posiada doskonałą funkcjonalność porównywalną z pozostałymi modelami naszego rankingu,  jednak jakość użytych przez firmę  Colletto materiałów odbiega od pozostałych. Prawdopodobnie nie zostanie również poddany niezależnym testom zderzeniowym, ze względu na zbyt mały udział tej firmy w rynku niemieckim, ale czas pokaże... Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób dysponujących mniejszym budżetem, a zainteresowanych funkcjonalnością i bezpieczeństwem dostępnym wyłącznie dla foteli obrotowych.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Do 18kg tyłem
 • Doskonała pozycja leżąca
 • Funkcja obrotu o 360 stopni pozwalająca wygodnie zapinać dziecko i dłużej przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy.
 • System Isofix zintegrowany z fotelikiem
 • 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa
 • wkładka po głowę i siedzisko dla najmłodszych
 • wskaźnik poprawnego zapięcia pasów
 • wskaźnik naprężenia nogi stabilizującej
 • regulacja zagłówka

Wymiary:

 • długość fotelika z bazą: 58 cm
 • szerokość całkowita fotelika z bazą: 45 cm
 • wysokość oparcia: 50 cm
 • wysokość oparcia z maksymalnie wyciągniętym zagłówkiem: 60 cm
 • szerokość siedziska: 28 cm
 • długość siedziska: 28 cm
 • waga: 14,5 kg

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Coletto Mokka po obniżonej cenie (-8%) - przejdź do sklepu

Fotelik obrotowy Joie Spin 360 0-18 kg Isofix - cena 1199zł

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (0-18 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

Fotelik na bazie ISOFIX dający możliwość obrotu fotelika o 360 stopni. Fotelik dla dzieci do 4 lat (0-18kg). Przewożenie przodem i tyłem, komfort wsiadania dzięki pozycji bocznej fotelika oraz maksymalne bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych. Fotelik wiosną 2017 roku przeszedł testy ADAC otrzymując 3 gwiazdki za całokształt. Szczegóły testu w języku polskim opisane na blogu sklepu BOCIEK dostępne pod adresem - LINK
joie-spin360-kolor-merlot

 • Możliwość ustawienia siedziska tyłem do 18 kg (ok. 4 lata)
 • System obrotowy w zakresie 360°
 • 5 pozycji ustawienia wychylenia siedziska - zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy
 • 6 stopni regulacji wysokości zagłówka
 • Wentylowana skorupa fotela poprawiająca komfort podróżowania w cieplejsze dni

Prezentacja wideo:

Porównanie cen fotelików obrotowych

Nasi czytelnicy płacą najtaniej. Najniższa cena za fotelik obrotowy w Internecie po obniżce. Sprawdź ofertę sklepu klikając w link poniżej.

Tu kupisz fotelik Joie Spin po obniżonej cenie (-8%) - przejdź do sklepu

Tabela podsumowująca foteliki obrotowe klasy premium

Funkcje i cechyCybex SironaDual FixAxiss Fix PlusRecaro Zero.1 i-Size
GB VayaJane Gravity
Grupa0+/1 (0-18 kg)0+/1 (0-18 kg)0+/1 (45-105 cm)0+/1 (40-105cm)0+/1 (45-105cm)0+/1 (40-104cm)
MocowanieISOFIX+nogaISOFIX+nogaISOFIX+top tetherISOFIX+nogaISOFIX+nogaISOFIX+noga
Kierunek jazdyTył: 0-18 kg
Przód: 76cm do 18 kg
Tył: 0-18 kg
Przód: 9-18 kg
Tył: 45-87 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 40-105 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 45-105 cm
Przód: 76-105 cm
Tył: 45-104 cm
Przód: 90-104 cm
Funkcja obracania360°360°360°360°360°360°
Sposób zapięcia dziecka w foteliku.

Tyłem: pasy 5 -punktowe.
Przód: osłona tułowia

Tył/Przód: pasy 5 - punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktoweTył/Przód: pasy 5 -punktowe
Waga15 kg14, 7 kg12, 4 kg15 kg15kg17,5kg
ADAC4****2**4****(2,2)4****brak( oficjalne wyniki 10.2017)brak( oficjalne wyniki 10.2017)
Ilość stopni redukcji wys. zagłówka i pasa11776125
długość nogi
stabilizującej
od 29 do 48 cm.
+ przedłużka 8
od 29 do
53cm.
brakod 29 do 52 cm.od 29 do 53 cm.od 29 do 54 cm.
Ilość pozycji nachylenia oparcia.Tyłem: 7
Przodem: 5
Tyłem: 3
Przodem: 3
Tyłem: 4
Przodem: 4
Tyłem: 4
Przodem: 4
Tyłem: 5
Przodem: 3
Tyłem: 4
Przodem: 4
Dodatkowe wkładkiTak - jako akcesoria1 szt. w zestawieBrak1szt w zestawie1szt w zestawie1szt w zestawie
TapicerkaWierzch: 100% poliester
Wkładka: 86% poliester, 14% spandex
Podszewka: 90% poliester, 10% bawełna
Wyściółka: poliester
Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%Wierzch:poliester 100%
Miejsce na nogi.Brak
możliwości wysunięcia
fotelika na
ISOFIX i zwiększenie przestrzeni.
Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.Brak możliwości wysunięcia fotelika na ISOFIX i zwiększenia przestrzeni.
Zabezpieczenia
boczne.
 3 2 2 332
Sygnalizacja
poprawności
zapięcia fotela.
 Mechaniczna MechanicznaMechanicznaMechanicznaMechanicznaMechaniczna
 Wymiary
zewnętrzne
Wys.64 cm
Szer. 44 cm
Dł. 64 cm
Wys.60 cm+2
Szer. 43 cm
Dł. 73 cm
Wys.58 cm+7
Szer.43  cm
Dł.50  cm
Wys.62 cm+8
Szer. 45 cm
Dł. 63 cm
Wys.65 cm
Szer. 45 cm
Dł. 67 cm
Wys.66 cm
Szer. 45 cm
Dł. 65 cm
 Wymiary
wewnętrzne
Wys.53 cm
Szer. 27/36 cm
Dł. Siedziska
29 cm
Wys. 53cm+2
Szer.24/31cm
Dł. Siedziska  28 cm
Wys.50 cm+7
Szer.25/30cm
Dł. siedziska 28cm
Wys.49 cm+8
Szer.26/31cm
Dł. Siedziska
32 cm
Wys.50 cm+4
Szer.30/32cm
Dł. Siedziska
26 cm
Wys.66 cm+8
Szer.31/35cm
Dł. Siedziska
31 cm

Nowości 2017


Fotelik obrotowy Jane Gravity I-Size ISOFIX, cena 1899 zł

jane-gravity-red-fotelik-obrotowy-0-18-kg

Fotelik z grupy 0+/1, 40-105 cm (od urodzenia do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (90 - 105 cm)

Jane, fotelik obrotowy GRAVITY wykonany zgodnie z najnowszą normą I-Size. Przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia (40 - 105 cm) z funkcją ustawienia fotelika bokiem, dla ułatwionego wkładania dziecka. Montowany tylko na Isofix.

 • Możliwość ustawienia siedziska tyłem do kierunku jazdy w całym zakresie wzrostowym (od 40 do 105 cm)
 • Opcjonalna możliwość ustawienia siedziska przodem dla dzieci powyżej 15 miesiąca
 • Funkcja obrotu fotelika w zakresie 360 stopni
 • Montaż za pomocą systemu isofix + noga wypierająca
 • Wkładka dla niemowlaków
 • Kilkustopniowa regulacja wysokości zagłówka
 • Odchylenie

Prezentacja wideo:

Dane techniczne:

 • długość podstawy fotelika: 58 cm
 • długość podstawy przy wymiennym isofixie: 65 cm
 • szerokość podstawy: 39 cm
 • wysokość fotelika: 66 cm
 • wysokość fotelika przy maksymalnie wysuniętym zagłówku: 74 cm
 • zewnętrzna szerokość fotelika: 45 cm
 • zewnętrzna szerokość siedziska: 44 cm
 • długość siedziska: 31 cm
 • długość siedziska do pasa krokowego: 12cm
 • szerokość siedziska: 31 hack clash royale cm
 • wysokość oparcia przy wysuniętym zagłówku: 60 cm
 • wysokość oparcia do zagłówka przy maksymalnym wysunięciu: 40 cm
 • szerokość oparcia: 35 cm
 • szerokość zagłówka: 24 cm
 • wysokość: 22 cm

Fotelik Gravity w atrakcyjnej cenie - LINK

Be Cool Nado, fotelik obrotowy 0-18 kg

Fotelik z grupy 0+/1, 40-105 cm (od urodzenia do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 4 lat - (40-105 cm)
przodem - od 15 msc do ok. 4 lat (80 - 105 cm)

fotelik-obrotowy-be-cool-nado-coeur-white

Cechy fotelika:

 • osłony boczne Side Protection System
 • regulacja poziomu zagłówka
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
 • montaż ISOFIX
 • system obrotu fotelika o 360 stopni
 • regulowana noga stabilizująca
 • przodem i tyłem do kierunku jazdy
 • elektroniczny system poprawności montażu
 • tapicerka wykonana z przyjaznych materiałów
 • homologacja I-Size

Prezentacja wideo


Takata Guard 1.0, fotelik obrotowy 0-18 kg (jeszcze niedostępny w Polsce na dzień 22.08.2017)

Najnowszy fotelik firmy Takata - japońskiego producenta który od lat produkuje elementy systemów bezpieczeństwa w samochodach( airbag, pasy bezpieczeństwa itp.). Fotelik dla dzieci od urodzenia do 18kg, z możliwością przewożenia dziecka tyłem w całym zakresie wagowym. Montaż za pomocą systemu isofix wraz z nogą stabilizującą. Fotelik z opcją obrotu o 360 stopni. Guard jest wyposażony w podwójną poduszkę powietrzną AIRPAD, której główną funkcją jest poprawa bezpieczeństwa podczas zderzeń bocznych, jak i poprawa komfortu podróżowania.

 • Fotelik przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia
 • System obrotowy 360 stopni z wygodną funkcją ustawienia siedziska na wprost drzwi samochodu
 • możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do przekroczenia wagi 18kg
 • dwuelementowa wkładka dla niemowląt
 • system AIRPADS - podwójna poduszka powietrzna zabezpieczająca dziecko przed zderzeniami bocznymi
 • duża budka przeciwsłoneczna z filtrem UV +50
 • regulacja wysokości zagłówka wraz z pasami bezpieczeństwa


Renolux Koriolis, fotelik obrotowy 0-18 kg

Fotelik z grupy: 0+/1, 0- 18 kg (od urodzenia - do ok. 4 lat)
kierunek jazdy: tyłem - od urodzenia - do ok. 18 msc - (0-13 kg)
przodem - od ok. 9 msc do ok. 4 lat (9-18kg)

Ostatnim fotelikiem w naszym zestawieniu jest produkt francuskiej firmy Renolux - model Koriolis. Jako jedyny fotelik, w stosunku do wspominanej reszty, jest zapinany pasem samochodowym, a nie isofixem. Takie rozwiązanie ma pewne ograniczenia, gdyż jako fotel, pozwala przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy tylko do 13 kg. Na plus przemawia przede wszystkim wysoki komfort podróżowania, dzięki konstrukcji opartej na technologii Softness.

 • Możliwość swobodnego obrotu fotelika o 360 stopni
 • Montaż w samochodzie za pomocą pasa 3-punktowego
 • Zagłówek wykonany w technologią Mouse THD
 • Pochylenie fotelika w kilku pozycjach od siedzącej do półleżącej
 • Wyprodukowany w Francji

Pomiar kątów wychylenia siedziska w wybranych fotelikach obrotowych

Specjalnie na potrzeby tego zestawienia przeprowadziliśmy pomiar wychylenia siedziska wybranych fotelików obrotowych. Pomiar został przeprowadzony w następujący sposób:
każdy fotelik został postawiony na równej, płaskie powierzchni, dzięki czemu wyniki nie będą przekłamane. Z każdego fotelika wyciągnęliśmy wkładkę redukcyjną, jeżeli takowa była na wyposażeniu. Wszystkie pomiary wykonywaliśmy z siedziskiem zwróconym tyłem do kierunku jazdy. Zagłówki w fotelikach wyregulowaliśmy na maksymalną wysokość. Wartości kątowe sprawdzaliśmy za pomocą aplikacji Clinometer + Bubble level. Telefon, którym sprawdzaliśmy kąty to HTC Desire 820. Wykonaliśmy dwa rodzaje pomiarów: w pozycji siedzącej i maksymalnie odchylonej w dwóch miejscach fotela - na zagłówku i środku siedziska. W tabelce znajdą Państwo wyniki naszych obserwacji. Wyniki zostały ułożone w kolejności od fotelika z największym zakresem regulacji aż do tego, który rozkłada się najmniej.

 Nazwa fotelikaMaksymalne odchylenie kąta zmierzone na zagłówku Maksymalne odchylenie kąta zmierzone na oparciu Zakres regulacji kąta na zagłówku ( o ile stopni zmienia się pozycja) Zakres regulacji kąta na oparciu( o ile stopni zmienia się pozycja)
GB Vaya47.960.617.419.8
Cybex Sirona34.959.213.714.8
Coletto Mokka48.347.414.913.7
Maxi-Cosi AxissFix Plus27.654.710.113.6
Renolux Koriolis45.547.88.313.3
Joie Spin 36050.450.910.411.2
Jane Gravity44.851.110/910.2
BeCool Nado35.538.79.59.2
Recaro Zero.137.148.47.98.1

Z przedstawionego zestawienia możemy wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Fotelikiem, który zapewnia najbardziej odchyloną pozycję jest na chwilę obecną GB Vaya. Ma ona również największy zakres regulacji, bo aż o ok. 20 stopni. Tuż za nią plasuje się Cybex Sirona. Zaskoczeniem jest fotelik Recaro Zero.1 i-Size. Fotelik ten posiada opinię jednego z bardziej pionowych, a kąt odchylenia jest porównywalny np. z fotelikiem Joie Spin 360, czy też Coletto Mokka. Z całego zestawienia jest to jedyny fotelik, który można doposażyć w dodatkową wkładkę pod plecy, dzięki której pozycja dla dziecka jest jeszcze bardziej przyjazna.  Jego jedynym minusem jest chyba niewielki zakres regulacji kąta, bo o ok. 8 stopni. Najbardziej pionowym fotelikiem w naszym zestawieniu jest fotelik BeCool Nado.

Podsumowanie

Odnosząc się do powyższego porównania, jest nam miło stwierdzić, że gałąź produktów, jaką jest grupa fotelików obrotowych to w chwili obecnej najdynamiczniej rozwijająca się kategoria foteli dla dzieci. Każdy nowy model, który pojawia się na rynku wprowadza pewne technologiczne innowacje względem konkurencji na czym korzystają konsumenci, poprzez wzrost bezpieczeństwa podróżowania ich dzieci. Również wprowadzenie normy i-Size ma wpływ na poziom bezpieczeństwa dzięki bardziej wymagającym testom zderzeniowym, którym poddawane są foteliki.
Co bardzo cieszy, pomimo dużej konkurencji, kilka fotelików wyróżnia się na tle pozostałych. Bardzo popularnym i polecanym fotelikiem jest GB Vaya. Dzięki wysokim notom w testach ADAC, dobrym odchyleniu oraz dodatkowemu systemowi ochrony bocznej zyskuje on coraz większą grupę odbiorców. Mamy również sprawdzonego weterana, jakim jest Cybex Sirona. W tym, czym Sirona najbardziej imponuje, to ilość unikalnych funkcji, których brak u konkurencji oraz jak zwykle bardzo wysokie noty za bezpieczeństwo w testach ADAC. Trzeba również powiedzieć, że Sirona jest jednym z najlepiej wychylających się fotelików obrotowych, zapewniając dzięki temu wysoki komfort podróżowania małego pasażera. Jednym z największych pod względem kubatury siedziska jest fotelik Recaro Zero.1 i-Size. Na jego wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa system ochrony bocznej A.S.P. oraz unikalny patent HERO. Recaro również posiada jedną z najlepiej oddychających i najprzyjemniejszych tapicerek z fotelik z całego zestawienia.
Pretendentem do miana najlepszego fotelika obrotowego jest na pewno wkrótce debiutujący Britax Romer Dualfix i-Size. Spore kąty odchylenia, poprawiony kształt zagłówka oraz innowacyjna, regulowana rama antyroatycjna czynią z niego czarny koń wyścigu. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już wkrótce.

Na koniec, mamy ogromną nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w podjęciu decyzji o zakupie fotelika obrotowego oraz  wyczerpał temat.

Nie wiesz jaki fotelik wybrać? Skontaktuj się z nami!
Telefon: +48 500 193 552
Telefon: +48 32 278 08 97
E-mail sklep: [email protected]

Więcej fotelików obrotowych na stronie Tyłem.pl - Zapraszamy!

Aktualizacja wpisu: 05.12.2017

Comments are closed.