CYBEX ISOFIX Conect

System montażu fotelika samochodowego Isofix conect.

Aby montaż fotelika samochodowego był możliwy przy użyciu ISOFIX zarówno samochód jak i fotelik musi być wyposażony w odpowiednie złącza. Isofix jest najbezpieczniejszym dostępnym systemem mocowania fotelika na rynku, gwarantuje ochronę Twojego dziecka na najwyższym poziomie.

Funkcje jakie oferują złącza Isofix :

- Sygnalizacja stanu wpięcia fotelika samochodowego. Na łączach isofix znajdują się specjalne łączniki które pozwalają na szybkie stwierdzenie poprawności zapięcia. Kolor czerwony oznacza fotelik zapięty nieprawidłowo. Zielony potwierdza poprawne zapięcie.
-Szybki i bezproblemowy montaż w samochodzie - nie ma potrzeby zapinania fotelika przy pomocy pasów bezpieczeństwa
-Niezawodne i trwałe połączenie fotelika samochodowego z nadwoziem. Wykonane z metalu łączniki gwarantują stabilne zapięcie.
- Regulacja długoościści łączy - nie jest oferowana we wszystkich modelach cybex.
- Regulacja kąta nachylenia łączy - nie jest oferowana we wszystkich modelach cybex.
- Unifikacja, dzięki temu iż isofix został opracowany we współpracy z firmami motoryzacyjnymi, foteliki cybex pasują do większości modeli samochodów dostępnych na rynku a wyprodukowanych po 02.2006 roku

System montażu ISOFIX w fotelikach Cybex, znacząco porawia bezpieczeństwo dzięcka poprzez poprawę stabilności montażu oraz ograniczenie możliwości niewłaściwego montażu.

Odrobina historii:

Pomysł na system  isofix został zaprezentowany  w 1991 jednak dopiero w 1999 roku został wprowadzony jako standard. W krajach UE dopiero nowa regulacja ECE R 16, nałożyła od 2006 roku, na producentów samochodów obowiązek montowania do każdego nowego modelu samochodu szyny ISOFIX,  nie dotyczy to jednak modeli wcześniej projektowanych i sprzedawanych przed tą datą. W zasadzie dopiero od 2011 roku wszystkie samochody sprzedawane osobą fizycznym w UE zostały wyposażane w isofix.

Comments are closed.