Priam vs Cameleon3 – jak na tle konkurenta wypada flagowy wózek od Cybex?

Cybex Priam oraz Bugaboo Cameleon3 to najwyższa półka jeżeli chodzi o wózki 2w1 ze spacerówką i gondolą z klasy premium. Cybex i Bugaboo tworząc swoje własne produkty jak zwykle mierzą bardzo wysoko, są to jakościowo bardzo zbliżone do siebie produkty, dlatego podjęliśmy spore wyzwanie decydując się tym razem wziąć na warsztat dwa wspaniałe wózki tych jakże znanych i cenionych marek w branży dziecięcej. Porównując luksusowego Priama z praktycznym Cameleon3 zostały wzięte pod uwagę 4 najważniejsze naszym zdaniem kryteria oceny. O wynikach naszego testu dowiecie się czytając tenże artykuł.
Priam vs Cameleon 3

Podwozie

LOGO_CYBEX_PLATINUMPriam: rama produkowana w dwóch kolorach: czarnym oraz chrom, dostępna do kupienia w trzech wariantach, różniąca się wielkością i rodzajem kół. Amortyzacja podwozia dostępna tylko z kołami lekkimi. Pozostałe wersje kół: trekkingowe oraz na każdy teren. Podwozie kompatybilne z fotelikami Cybex przy pomocy specjalnych adapterów. Teleskopowa regulacja rączki, prosty mechanizm składania podwozia. Rączka wykonana ze skóry.
Waga: 8 - 9,2 kg (w zależności od kół).

Bugaboo-logo2Camelon3: rama produkowana w kolorze czarnym i aluminium. Stelaż wraz z dużymi kołami piankowymi oraz małymi kołami gumowymi z przodu.
Waga: 6 kg (wraz z kołami).

Wnioski: Stelaż Priam można dopasować do trzech rodzai kół, dzięki temu wózek jest bardziej elastyczny i dużo lepiej sprawdzi się na wymagającym terenie. Natomiast Rama Cameloen 3 wykonana z aluminium jest znacznie lżejsza, więc wózek będzie się łatwiej prowadził. Co do wizualnych kwestii, jest to sprawa indywidualna, jednak wielu klientów zwraca uwagę na charakterystyczne chromowane elementy stelaża Priam, które dodają wózkowi elegancji i odrobinę więcej luksusu. Bugaboo Cameleon3 nie rzuca się tak w oczy i nie wyróżnia niczym specjalnym pod względem designu na tle innych wózków.

Gondola

LOGO_CYBEX_PLATINUMPriam: gondola produkowana w 7 wersjach kolorystycznych zgodna z kolorystyką wózka Priam oferuje ochronę UVP50. Wnętrze gondoli wykonane z wysokiej jakości tkaniny z denimowym splotem. Gondola pozwala na złożenie jej do pozycji płaskiej, dzięki czemu jej transport jest znacznie bardziej komfortowy. Materiały zewnętrzne i wewnętrzne łatwo zdjąć do prania. Tapicerki w gondoli Priam mogą być prane w temperaturze 30°.

Waga: 4,8 kg
Wymiary: długość 90 cm
szerokość 39 cm.
głębokość: 20 cm

Bugaboo-logo2Cameleon3: gondola dostępna do kupienia w 8 kolorach zgodnymi z kolorystyką wózka Bubgaboo Cameleon3. Możliwe przekładanie gondoli na ramie w dwóch kierunkach: przodem oraz tyłem do kierunku jazdy.

Waga: 3 kg
Wymiary: długość - 76 cm
szerokość - 32 cm
głębokość -18 cm

Wnioski: Gondola Priam jest dłuższa i szersza. Z pewnością w niej dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo i bezpiecznie. Natomiast gondola Cameleon3 jest lżejsza więc wygodniej rodzic będzie mógł ją zamontować na stelażu oraz bardziej komfortowo korzystać niezależnie poza wózkiem.

Spacerówka

LOGO_CYBEX_PLATINUMPriam: siedzisko do zakupienia w dwóch wersjach Lux i Light. Siedzisko Light (2w1) jest kubełkowe i bardzo obszerne, bez możliwości rozłożenia na płasko. Siedzisko Light posiada dwa zastosowania - spacerówki i gondoli w jednym. Spacerówka Light i Lux daję możliwość obrócenia na stelażu wózka w wybranym kierunku jazdy. Obie wersje spacerówek posiadają wypinaną barierkę ochronną, funkcję krzesełka do karmienia, rozkładaną budkę. Podnóżek regulowany w wersji LUX.

Waga: 4kg
Wymiary: wysokość oparcia - 50 cm
głębokość siedziska -
szerokość -

Bugaboo-logo2 Cameleon3: siedzisko spacerowe montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Posiada 3 pozycje regulacji położenia siedziska, siedzisko wózka jest "kubełkowe". Siedzisko można umieścić na podłożu.

Waga: 3 kg
Wymiary: wysokość oparcia - 52 cm
głębokość siedziska - 24 cm
szerokość - 33 cm

Wnioski: Cybex proponuje dwa rodzaje spacerówki.

Wersje Limitowane:

Priam

Cybex Priam Butterfly: wózek z limitowanej kolekcji w kolorze brunatnego moro z charakterystycznymi kolorowymi motylkami. Wózek głęboko spacerowy 2w1 z siedziskiem Lux. Funkcjonalność klasycznego Priama z jedynym w swoim rodzaju designem.

priam-by-jeremy-scottCybex Priam by Jeremy Scott: zaprojektowany przez słynnego amerykańskiego projektanta wózek z limitowanej kolekcji prezentuje jeszcze bardziej luksusowe oblicze od swojej klasycznej wersji. Osoby mające słabość do błyskotek (szczególnie kobiety) będą zachwycone złotymi elementami, które idealnie wkomponowują się w dominującą czerń oraz chromowany kolor stelaża wózka. Dla tych którzy mają wyobraźnię i lubią "odlecieć" swymi myślami do lepszego świata, złote skrzydła wózka będą symbolizowały wolność i niezależność. Bo właśnie wózek Jeremiego Scotta taki jest - inny, jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy przeznaczony dla nie stereotypowych rodziców.

Cameleon3

Cameleon3 by Diesel: to efekt współpracy Bugaboo i Diesel. Najbardziej wojskowy i bojowy wózek ze wszystkich Bugaboo. Spacerówka w kolorze moro, gondola w kolorze ciemnej zieleni (kolor ziemisty), charakterystyczne gwiazdki i odznaki wojskowe na tapicerce.
2013_Bugaboo_Cameleon_3_Edition_Sahara_StrollerCameleon3 Classic: Nowa odsłona popularnej kolekcji Classic wzbogacona o skórzaną rączkę oraz pałąk, w kolorze Sand, Dark Khaki, Navy Blue, Grey Melange.

Cameleon3 Blend: od swojej klasycznego wzoru, wersja limitowana Blend różni się kolorystyką tapicerki , zastosowaniem nowych tkanin oraz kolorem rączki i pałąka obszytymi eko-skórą. Z pewnością fanom Bugaboo Camelon3 przypadnie do gustu bardziej ekskluzywna edycja specjalna wózka.

Wózki Cameleon3 to trzecia generacja wózka z tej serii. Wraz z klasyczną wersją, edycje limitowane dziedziczą następujące funkcjonalności.

 

  • Łatwiejszy system rozkładania stelaża
  • Bardziej wytrzymały stelaż
  • Nowe i łatwiej dostępne blokady zdejmowania kół
  • Nowy i szybszy sposób składania gondoli do kompaktowego rozmiaru
  • Wypinanie gondoli jedną ręką
  • Nowe nakładki na pasy w wygodniejszą regulacją długości
 • 6-stopniowa, skokowa regulacja wysokości rączki
 • Większy koszyk na zakupy i nowy sposób montażu
 • Obręcze kół posiadają bardziej opływowy kształt
 • Obrotowy pałąk
 • Nowa powiększająca się budka, zapewnia dodatkową ochronę przed słońcem i wiatrem

Wnioski: Bugaboo z pewnością tworzy limitowanych kolekcji. Oprócz trzech modeli z serii Cameleon3, marka zaprezentowała jeszcze 7 edycji specjalnych sprzedawanych w limitowanej ilości. Jednak proszę porównać i ocenić, czy w tym przypadku ilość równa się to samo co jakość.

Prezentacje wideo

Cybex Priam

Bugaboo Cameleon 3

Comments are closed.