Cybex Sirona M I-Size – najlepszy fotelik wg. instytutu badań TESTFAKTA

W teście, przeprowadzonym w sierpniu 2016 roku, przez niezależny szwedzki instytut badań TESTFAKTA, CYBEX SIRONA M i-Size został wybrany najlepszym fotelikiem samochodowym, montowanym tyłem do kierunku jazdy.

fotelik-cybex-sirona-m-i-size

Porównania prowadzone przez szwedzki instytut TESTFAKTA są jednymi z najbardziej rygorystycznych badań bezpieczeństwa. Prowadzone we współpracy z English Laboratory TRL, wychodzą daleko poza przyjęte normy R 129. W trakcie prowadzonych testów zwiększona została siła uderzenia zarówno z przodu, z tyłu, jak i z boku samochodu. Sprawdzana była również łatwość montowania i użytkowania testowanych fotelików.

Najnowszy model fotelików samochodowych dla dzieci marki CYBEX Sirona M i-Size został wybrany jako najbezpieczniejszy spośród 9 badanych.

“Badania pokazują, że 20 proc. śmiertelnych wypadków w Szwecji, z udziałem dzieci w wieku od 0 do 14 lat, spowodowane jest zderzeniami bocznymi samochodów” – mówi Anders Kullgren, profesor bezpieczeństwa ruchu drogowego w Chalmers University of Technology i kierownik badań w firmie ubezpieczeniowej Folksam – „Przeanalizowaliśmy wiele wypadków samochodowych w Szwecji na przestrzeni lat i cieszymy się, że nasze badania wpłynęły na to, że testy uderzeń bocznych samochodów są teraz częścią nowych europejskich standardów ECE R 129”.

TESTFAKTA zwiększyła siłę uderzeń, wychodząc poza przyjęte normy testów
R 129. Fotelik CYBEX Sirona M i-Size przeszedł pomyślnie wszystkie badania i uzyskał dobre wyniki zarówno w zderzeniach przednich jak i bocznych. Równie istotne jest odpowiednie używanie i dopasowanie fotelików samochodowych, ponieważ ich nieprawidłowe zamontowanie wpływa bezpośrednio na wielkość i rodzaje obrażeń podczas wypadku. CYBEX Sirona M i-Size jest łatwy do zamontowania i użytkowania, co zmniejsza ryzyko niewłaściwego montażu. Wszystkie te czynniki czynią CYBEX Sirona M i-Size najlepszym w testach bezpieczeństwa.

Kryteria testu są zbieżne z filozofią marki CYBEX i jej dążeniem do wyznaczania nowych standardów bezpieczeństwa, przy zachowaniu przejrzystego i unikalnego designu, połączonego z funkcjonalnością.

„Ten rewelacyjny wynik jest potwierdzeniem naszej filozofii, że współpraca pomiędzy inżynierami, projektantami i konsumentami pozwala na stworzenie fotelików samochodowych, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i wychodzą daleko poza wszelkie krajowe wymogi prawne. Projektowanie fotelików samochodowych, które łączą zarówno najwyższe normy bezpieczeństwa i jakość, jak również unikalny design i funkcjonalność, pozostanie celem marki CYBEX również w przyszłości.” Skomentował wyniki Johannes Schlamminger, Dyrektor Zarządu firmy CYBEX.

O foteliku Sirona M i-Size

W foteliku CYBEX Sirona M i-size, można przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do momentu osiągniecia przez nie 105 cm wzrostu (ok. 4 lat). Dzięki nowemu, sprytnemu wzornictwu, nawet starsze dzieci będą miały wystarczająco dużo miejsca na nogi. Jednocześnie fotelik Sirona M i-Size można montować w mniejszych samochodach. Dodatkowe funkcje jak regulacja oparcia jedną ręką, zapewniają wygodne użytkowanie i łatwą obsługę fotelika na co dzień.

Główne cechy fotelika samochodowego CYBEX Sirona M i-Size:

  • Tyłem do kierunku jazdy do 105 cm wzrostu (ok. 4 lat)
  • Opcjonalnie przodem do kierunku jazdy po osiągnięciu 76 cm wzrostu oraz rozpoczęciu 16 miesiąca życia
  • Zintegrowany system L.S.P.
  • Regulacja oparcia jedną ręką
  • Regulacja wysokości zagłówka
  • System montowania fotelika z odgłosem kliknięcia
  • testfakta-testy-sierpien-2016

    Comments are closed.