Wyniki testów ADAC i STIFTUNG WARENTEST 2016 fotelików Cybex!

BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO!

CYBEX – 3 ZWYCIĘZCÓW W TEŚCIE PRZEPROWADZONYM PRZEZ
NIEZALEŻNĄ ORGANIZACJĘ KONSUMENCKĄ STIFTUNG WARENTEST
I NAJLEPSZE OCENY OD NIEMIECKIEGO AUTOMOBILKLUBU ADAC

 • Niektóre foteliki oferowały znacznie więcej niż minimum określone wymogami prawnymi
 • Trzy z szesnastu fotelików otrzymały wyniki „poor“ (słaby)
 • Foteliki samochodowe CYBEX zostały uznane jako “best” (najlepsze) w swojej grupie

Obecna edycja testów fotelików samochodowych (11/2016) przeprowadzona przez Stiftung
Warentest i ADAC testuje foteliki w kolizji czołowej oraz bocznej jak również testuje foteliki na obecność szkodliwych substancji, łatwości obsługi i ergonomii. Wyniki są zróżnicowane. Trzy z szesnastu przetestowanych fotelików otrzymały wynik “poor“ (słaby).

W rezultacie, Stiftung Warentest i ADAC rekomendują, aby kupować foteliki wysokiej jakości. Niemiecki producent CYBEX został wymieniony przez StiWa trzykrotnie: Aton Q i-Size (45-75cm, maks. 13kg/ok. 18 miesięcy), Aton Q i-Size + baza Q i-Size (45-75cm, maks. 13kg/ok. 18 miesięcy) i Sirona M2 i-Size (45-105cm, maks. 19kg/ok. 4 lat) są zwycięzcami testu w swoich grupach. Foteliki zostały przetestowane przez ADAC.

“Bezpieczeństwo dziecka to nasz najwyższy priorytet. Ten rewelacyjny wynik po raz kolejny
potwierdza nasze przekonanie, że udana współpraca naszych projektantów i konsumentów przekłada się na finalny całokształt naszych fotelików samochodowych, które nie tylko spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale również przewyższają wymogi prawne. Cel, którym jest projektowanie fotelików, które oferują najwyższe bezpieczeństwo oraz jakość w połączeniu z designem i inteligentną funkcjonalnością pozostanie przedmiotem prac CYBEX” - powiedział Johannes
Schlamminger, CEO CYBEX.

Szczegółowe informacje o rekomendowanych fotelikach samochodowych:

CYBEX Aton Q i-Size

cybex-atonqi-size-test-winner-award-winning-safety

Aton Q i-Size jest najmłodszym członkiem nagradzanej rodziny fotelików Aton. Aton Q jest zwycięzcą testu przeprowadzonego przez niezależną niemiecką organizację konsumencką Stiftung Warentest (test 06/2014). Fotelik zapewnia dziecku najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Model ten jest zgodny z nową normą i-Size.
W najnowszym europejskim teście fotelików samochodowych 11/2016, fotelik Aton Q i-Size zapięty samochodowym pasem bezpieczeństwa otrzymał wynik “BARDZO DOBRY” w kategorii “bezpieczeństwo” (1,4; w sumie: 1,7). Aton Q i-Size zamontowany na bazie ISOFIX ‘Base Q i-Size’ również otrzymał wynik “BARDZO DOBRY” w kategorii “bezpieczeństwo” (1,3; w sumie 1,7). i-Size (ECE-R 129) jest nową europejską normą bezpieczeństwa fotelików samochodowych.

Teleskopowa liniowa ochrona przed zderzeniem bocznym (System L.S.P.)

 • Wyjmowana wkładka dla niemowląt do 3 miesiąca życia
 • Regulacja wysokości zagłówka zintegrowana z pasami
 • Zintegrowana, składana budka przeciwsłoneczna XXL
 • System podróżny z wózkami CYBEX, gb oraz innymi markami

CYBEX Sirona M2 i-Size

Cybex Sirona M2 I Size test ADAC

Nowy fotelik Sirona M2 i-Size został ZWYCIĘZCĄ TESTU. W najnowszym niezależnym teście 11/2016, Sirona M2 i-Size otrzymała wyniki “DOBRY” (2,2) wśród fotelików samochodowych i-Size, w kategorii 45-105cm.
Nowy fotelik i-Size - Sirona M2 i-Size – umożliwia przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do 105 cm wzrostu (maks. 19 kg / ok. 4 lat). Fotelik zamontowany tyłem do kierunku jazdy znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu podczas kolizji czołowej w porównaniu do konwencjonalnych fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy wyposażonych w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Siła zderzenia jest dystrybuowana równomiernie na dużym obszarze fotelika.*

Opcjonalnie, fotelik Sirona M2 i-Size można zamontować również przodem do kierunku jazdy. Jest to możliwe wyłącznie, gdy dziecko ma 16 miesięcy i mierzy przynajmniej 76 cm. CYBEX rekomenduje, aby korzystać z fotelika Sirona M2 i-Size tyłem do kierunku jazdy możliwie jak najdłużej, idealnie do osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu (ok. 4 lat).

 • Przewożenie tyłem do kierunku jazdy do 105 cm, ok. 4 lat
 • Alternatywnie przodem do kierunku jazdy od 16 miesiąca
 • życia i 76 cm wzrostu (oba warunki muszą być spełnione)
 • Zintegrowany System L.S.P.
 • Funkcja odchylenia oparcia jedną ręką
 • Regulacja wysokości zagłówka
 • System wklikiwania umożliwiający zmianę ustawienia fotelika

*Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez VTI – Szwedzki Instytut Badawczy Transportu i Drogownictwa (Raport 489A, 2003)

Comments are closed.